settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус вегетаріанцем? Чи повинні християни бути вегетаріанцями?

Відповідь


Ісус не був вегетаріанцем. Біблія згадує, що Він їв рибу (Луки 24:42–43) та ягня (Луки 22:8–15). Ісус створив чудо, нагодувавши натовп рибою й хлібом – це було би дивним, якби Він був вегетаріанцем (Матвія 14:17–21). У видінні апостола Петра Ісус назвав чистою всю їжу, включаючи тварин (Дії 10:10–15). Після потопу за часів Ноя Бог дав людству дозвіл вживати м’ясо (Буття 9:2–3) та ніколи не скасовував його.

Враховуючи вищесказане, немає нічого поганого в утриманні від м’яса. Біблія не примушує нас до цього. Єдине, що Біблія говорить – ми не повинні нав’язувати свої переконання з цього питання іншим людям, або судити їх на основі того, що вони їдять чи не їдять. Послання Римлянам 14:2–3 говорить нам: «Адже один вірить, що можна все їсти, а слабкий їсть зелень. Хто їсть, хай не зневажає того, хто не їсть. А хто не їсть, хай не осуджує того, хто їсть, бо і його Бог прийняв» (тут і далі – сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Знову ж таки, після потопу Бог дав людству дозвіл вживати м’ясо (Буття 9:3). У старозавітному законі ізраїльської нації було вказано утримуватися від певної їжі (Левітів 11:1–47), але ніколи не було вказівок проти вживання м’яса взагалі. Ісус проголосив усю їжу, включаючи всі види м’яса, чистою (Марка 7:19). Як і в усіх інших питаннях, нам слід молитися про Боже керівництво стосовно того, що Він хоче, аби ми вживали в їжу. Яким би не було рішення, воно буде прийнятним для Бога, поки ми вдячні Йому за надану нам їжу (1 Солунянам 5:18). «Отже, коли ви їсте, коли п’єте чи щось інше робите, усе робіть на славу Божу» (1 Коринтянам 10:31).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус вегетаріанцем? Чи повинні християни бути вегетаріанцями?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries