Чому Бог створив такий величезний всесвіт та інші планети, якщо життя існує лише на Землі?


Запитання: Чому Бог створив такий величезний всесвіт та інші планети, якщо життя існує лише на Землі?

Відповідь:
Тема про те, чи створював Бог життя на інших планетах, безумовно, є надзвичайно цікавою. У книзі Псалмів 18:2 говориться: «Небо звіщає про Божую славу, а про чин Його рук розказує небозвід». Усе, що створив Бог, – люди чи дикі тварини, ангели, зірки та планети – призначене для Його слави. Коли ми з захопленням вдивляємось у Чумацький шлях або крізь телескоп розглядаємо Сатурн, ми захоплюємося Божими чудесами!

Давид казав у Псалмі 8:4: «Бачу Твої небеса – діло пальців Твоїх, місяця й зорі, що Ти встановив». Коли ми бачимо безліч зірок, а потім читаємо, що вчені виявили тисячі й тисячі галактик, у кожній з яких містяться мільйони інших зірок, ми повинні завмерти, відчуваючи благоговійний страх перед Господом, настільки великим, щоб створити все це й назвати творінням Своїх рук! Крім цього, у Псалмі 146:4 написано: «Вираховує Він число зорям, і кожній із них дає ймення». Людина не може дізнатися скільки існує зірок у всесвіті, а Бог не лише це знає – Він знає назву кожної зірки! «Теж рука Моя землю заклала, і небо напнула правиця Моя, – Я закличу до них – і вони стануть разом» (Ісаї 48:13).

Космос і планети були створені для Господньої слави. Ми знаємо, що існують зірки й планети за межами нашої Сонячної системи, і вони також були створені для Його слави. Всесвіт, що постійно розширюється, – цю гіпотезу ще слід довести. Наступна за сонцем зірка знаходиться на відстані понад 4 світлових років від нас, і це незмірно мала частка розміру відомого нам всесвіту, незалежно від того, розширюється він чи ні.

Щодо того, чи є життя на інших планетах, – ми просто не знаємо. Жодних ознак життя на інших планетах нашої Сонячної системи досі виявлено не було. З огляду на близькість останнього часу, малоймовірно, що людина досягне такого розвитку, щоб зуміти відвідувати інші галактики до повернення Господа. Скрізь, де життя існує чи не існує, Бог залишається Творцем і Володарем усього, і все це було створене для Його слави.

English

Повернутися на стартову українську сторінку

Чому Бог створив такий величезний всесвіт та інші планети, якщо життя існує лише на Землі?