settings icon
share icon
Запитання

Яка різниця між церквою всесвітньою та церквою локальною?

Відповідь


Аби зрозуміти різницю між локальною або місцевою церквою та церквою всесвітньою, нам слід дати визначення цим поняттям. Локальна церква – це група людей, що вірить в Ісуса Христа та регулярно збирається у визначеному місці. Всесвітня ж церква складається з усіх, хто вірить в Ісуса Христа в цілому світі. Термін «церква» походить, принаймні, від двох слів. Одне слово стосується загальних зборів (1 Солунянам 2:14; 2 Солунянам 1:1). Воно стосується Божої роботи зі спасіння та освячення віруючих як «покликаних». Коли в Біблії йдеться про всесвітню церкву, використовується саме це слово. Значення іншого слова стосується приналежності та буквально означає «належати Господу». Воно перекладається сучасним словом «церква». Це грецьке слово згадується в Новому Завіті лише двічі та ніколи не застосовується безпосередньо до церкви (1 Коринтянам 11:20; Об’явлення 1:10).

Локальна церква, зазвичай, визначається як місцеві збори всіх, хто сповідує віру в Христа та відданий Йому. Найчастіше грецьке слово «еклесія» використовується саме стосовно місцевої церкви (1 Солунянам 1:1; 1 Коринтянам 4:17; 2 Коринтянам 11:8). Не обов’язково, щоб була лише одна локальна церква в одному місці. У великих містах існує багато церков.

Всесвітня церква – назва церкви всього світу. В цьому випадку, поняття церкви стосується не стільки зборів, скільки тих, із кого вони складаються. Церква є такою навіть тоді, коли вона не збирається на офіційну зустріч. У книзі Дії Апостолів 8:3 можна побачити, що церква є церквою, навіть коли її члени перебувають по домівках. Досліджуючи текст у Дії 9:31, можна відзначити, що слово «церкви» має фактично означати «єдина церква», маючи на увазі церкву всесвітню, а не тільки локальні громади. Дехто може намагатися описувати всесвітню церкву, як церкву невидиму. Будьте обережні щодо цього. Всесвітня церква ніколи не згадується в Писанні як невидима, і вона, безумовно, не має бути такою. Ось ще кілька текстів, які говорять про всесвітню церкву: 1 Коринтянам 12:28; 15:9; Матвія 16:18; Ефесянам 1:22–23; Колосянам 1:18.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Яка різниця між церквою всесвітньою та церквою локальною?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries