Яка різниця між церквою всесвітньою та церквою локальною?


Запитання: Яка різниця між церквою всесвітньою та церквою локальною?

Відповідь:
Аби зрозуміти різницю між локальною або місцевою церквою та церквою всесвітньою, нам слід дати визначення цим поняттям. Локальна церква – це група людей, що вірить в Ісуса Христа та регулярно збирається у визначеному місці. Всесвітня ж церква складається з усіх, хто вірить в Ісуса Христа в цілому світі. Термін «церква» походить, принаймні, від двох слів. Одне слово стосується загальних зборів (1 Солунянам 2:14; 2 Солунянам 1:1). Воно стосується Божої роботи зі спасіння та освячення віруючих як «покликаних». Коли в Біблії йдеться про всесвітню церкву, використовується саме це слово. Значення іншого слова стосується приналежності та буквально означає «належати Господу». Воно перекладається сучасним словом «церква». Це грецьке слово згадується в Новому Завіті лише двічі та ніколи не застосовується безпосередньо до церкви (1 Коринтянам 11:20; Об’явлення 1:10).

Локальна церква, зазвичай, визначається як місцеві збори всіх, хто сповідує віру в Христа та відданий Йому. Найчастіше грецьке слово «еклесія» використовується саме стосовно місцевої церкви (1 Солунянам 1:1; 1 Коринтянам 4:17; 2 Коринтянам 11:8). Не обов’язково, щоб була лише одна локальна церква в одному місці. У великих містах існує багато церков.

Всесвітня церква – назва церкви всього світу. В цьому випадку, поняття церкви стосується не стільки зборів, скільки тих, із кого вони складаються. Церква є такою навіть тоді, коли вона не збирається на офіційну зустріч. У книзі Дії Апостолів 8:3 можна побачити, що церква є церквою, навіть коли її члени перебувають по домівках. Досліджуючи текст у Дії 9:31, можна відзначити, що слово «церкви» має фактично означати «єдина церква», маючи на увазі церкву всесвітню, а не тільки локальні громади. Дехто може намагатися описувати всесвітню церкву, як церкву невидиму. Будьте обережні щодо цього. Всесвітня церква ніколи не згадується в Писанні як невидима, і вона, безумовно, не має бути такою. Ось ще кілька текстів, які говорять про всесвітню церкву: 1 Коринтянам 12:28; 15:9; Матвія 16:18; Ефесянам 1:22–23; Колосянам 1:18.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Яка різниця між церквою всесвітньою та церквою локальною?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога