settings icon
share icon
Запитання

Що таке нечестива трійця останнього часу?

Відповідь


Вдавати Бога, намагаючись імітувати Його, – це звична тактика сатани. Яскравим прикладом цього є так звана «нечестива трійця», описана в Об'явленні 12 і 13. Свята Трійця складається з Бога Отця, Сина (Ісуса Христа) та Святого Духа. До складу ж нечестивої трійці входять сатана, антихрист і лжепророк. Тоді як Свята Трійця характеризується нескінченною істиною, любов'ю та добротою, нечестивій трійці притаманні діаметрально протилежні риси – обман, ненависть і справжнє зло.

В Об'явленні 12 і 13 містяться пророчі уривки, в яких описана низка ключових осіб та подій, що матимуть місце в другій половині семирічного періоду скорботи. Перший із нечестивої трійці – сатана – описаний в Об'явленні 12:3 як «змій червоноогняний, великий, що мав сім голів та десять рогів, а на його головах сім вінців». Червоний колір вказує на його розбещену й смертоносну сутність. Сім голів символізують сім нечестивих царств, використаних сатаною протягом історії у спробах перешкодити виконанню Божого плану. На час написання Іваном цього пророцтва, п'ять царств уже перестали існувати: Єгипет, Ассирія, Вавилон, Мідо-Персія та Греція. Одне з них процвітало за часів апостола – Римська імперія. І останнім царством правитиме антихрист. Сім вінців зображують всесвітнє правління, а десять рогів – десять частин царства антихриста, що також зображено у вигляді десяти пальців боввана з видіння Навуходоносора (Даниїла 2:41-43) та десяти рогів «страшного й грізного» звіра в Даниїла 7:7, 24.

Об'явлення 12 містить багато важливих фактів про сатану, на додачу до його природи звіра. По-перше, образний опис того, як він змітає «третину зір» на землю, вказує, що третина ангелів була вигнана з небес під час його повстання (Об'явлення 12:4; пор. з Ісаї 14:12-14 та Єзекіїля 28:12-18). У певний момент періоду скорботи архангел Михаїл і святі ангели битимуться на небесах із сатаною та його демонами, після чого останні назавжди втратять доступ на небо (Об'явлення 12:7-9). Прагнучи запобігти встановленню Божого Царства на землі, диявол знову спробує знищити євреїв, але Господь чудесним чином захищатиме залишок вірних за межами Ізраїлю протягом останніх 42 місяців (трьох з половиною років) періоду скорботи (Об'явлення 12:6, 13-17; Матвія 24:15-21).

Другий член нечестивої трійці – «звірина» або антихрист – описаний в Об'явленні 13 і Даниїла 7. У видінні Івана звір виходить із моря, яке в Біблії зазвичай символізує язичницькі народи. Звір має сім голів та десять рогів – так само, як і змій – що вказує на його зв'язок із сатаною. Десять рогів указують на десять місць у світовому уряді, що уможливить владу антихриста (див. Даниїла 7:7, 24). Цей єдиний світовий уряд буде нечестивим, кровожерним спотворенням майбутнього Царства Христа.

В Об'явленні 13:3, 12 і 14 ідеться про те, що антихрист буде смертельно поранений приблизно в середині періоду скорботи, проте сатана чудесним чином зцілить його рану. Після цього фальшивого чуда світ буде цілковито зачарований антихристом і вклониться як йому, так і сатані (Об'явлення 13:4-5). Антихрист укріпиться і, відкинувши фальшивий образ мирного правителя, порушить свій договір з Ізраїлем, відверто зневажатиме Бога, нападе на святих та осквернить відновлений юдейський храм (Даниїла 9:27; Об'явлення 13:4-7; Матвія 24:15) .

Останнім членом нечестивої трійці є лжепророк, описаний в Об'явленні 13:11-18. Цей другий звір виходить із землі, а не з моря, що, можливо, вказує на те, що він буде ізраїльським відступником. Іван пише, що він має два роги, як ягня, та говорить голосом змія (вірш 11). І хоча він поводитиметься сумирно, лагідно й доброзичливо, роги виявлятимуть його сутність. Промови ж його походитимуть від диявола. Лжепророк розмовлятиме переконливо й облудно, щоб відвернути людей від Бога та сприяти поклонінню антихристу і сатані (Об'явлення 13:11-12). Він буде здатний чинити великі ознаки та чудеса, включаючи вогонь із неба (Об'явлення 13:13). Він також установить образ антихриста, оживить його та вимагатиме, щоб усі люди йому поклонялися (Об'явлення 13:14-15). І зробить так, «щоб заговорив образ звірини» і «щоб усі, хто не поклониться образові звірини, побиті були» (вірш 15).

Лжепророк також змусить кожну людину отримати певний знак для засвідчення її відданості антихристу. Ті, хто отримає знак, визнають антихриста богом і коритимуться йому та його планам. Прийняття знаку буде потрібне для торгівлі та участі у світовій економіці. У Святому Письмі сказано, що прийняття знаку звіра прирече людину на вічні муки (Об'явлення 14:9-10). Святі періоду скорботи відмовляться від знаку та зазнають переслідувань.

Сатана – це протилежність Бога, звір – протилежність Христа, а лжепророк – Святого Духа. Ця нечестива трійця переслідуватиме віруючих та зводитиме багатьох людей. Але царство Господа здобуде перемогу. У Даниїла 7:21-22 написано: «Я бачив, що цей ріг [антихрист] учинив бій зі святими, – і переміг їх. Аж ось прийшов Старий днями, і даний був суд святим Всевишнього, і надійшов умовлений час, – і царство взяли святі».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке нечестива трійця останнього часу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries