settings icon
share icon
Запитання

Що означає впрягатися до чужого ярма?

Відповідь


Фраза «до чужого ярма не впрягайтесь» походить із 2 Коринтянам 6:14: «До чужого ярма не впрягайтесь з невірними; бо що спільного між праведністю та беззаконням, або яка спільність у світла з темрявою?».

Ярмо – це дерев’яний брус, що з’єднує двох волів між собою та вантажем, який вони тягнуть. «Чуже ярмо» означає, що один віл сильніший або вищий за іншого. Слабший або нижчий віл буде йти повільніше за іншого, внаслідок чого вони ходитимуть по колу. Якщо в одне ярмо запрягти різних волів, вони не зможуть виконати своє завдання. Замість того, аби працювати разом, вони перебуватимуть у протиборстві між собою.

Порада Павла у 2 Коринтянам 6:14 є частиною більш широкого звернення до церкви в Коринті щодо християнського життя. Він закликав їх не вступати у нерівне партнерство з невіруючими, бо віруючі та невіруючі – протилежні, як протилежними є світло і темрява. Вони просто не мають нічого спільного, як і Христос не має нічого спільного з «белійяаром», що єврейською мовою означає «нечестивий» або «негідник» (в. 15). Тут апостол має на увазі сатану. Ідея полягає в тому, що язичницький, злий, невіруючий світ дотримується принципів сатани і що християни мають бути відокремлені від цього гріховного світу так само, як Христос був відокремлений від усіх методів, цілей і планів сатани. Він не брав участі в них, Він не укладав жодних союзів із ним і так має бути між Його послідовниками та послідовниками диявола. Спроба вести християнське життя, маючи нехристиян за спільників і близьких друзів, призведе лише до того, що ми ходитимемо по колу.

Поняття «чуже ярмо» часто застосовується щодо ділових стосунків. Для християн вступати в партнерство з невіруючими – означає накликати на себе біду. Вони мають протилежні погляди на світ і мораль, і ділові рішення, що приймаються щодня, відображатимуть позицію одного або іншого. Щоб стосунки були успішними, комусь доведеться відмовитися від власних моральних устоїв і перейти на бік іншого. Найчастіше віруючі поступаються своїми християнськими принципами заради прибутку та розвитку бізнесу.

Звичайно, найближчі стосунки, які одна людина може мати з іншою, це – шлюб, і саме в цьому розумінні зазвичай інтерпретується даний уривок. Божий план полягає в тому, щоб чоловік і жінка стали «одним тілом» (Буття 2:24), мали стосунки настільки близькі, що один у переносному та буквальному розумінні стає частиною іншого. Об’єднувати віруючих із невіруючими – означає поєднувати протилежності, а це призведе до багатьох труднощів у стосунках.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає впрягатися до чужого ярма?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries