Чому важливо розуміти Біблію?


Запитання: Чому важливо розуміти Біблію?

Відповідь:
Розуміння Біблії важливе, тому що вона є Словом Божим. Відкриваючи її, ми читаємо Господнє послання, адресоване нам. Що може бути важливішим за розуміння того, що говорить Творець Всесвіту?

Ми прагнемо до розуміння Біблії з тієї ж причини, з якої людина прагне зрозуміти любовний лист від об’єкта свого кохання. Бог любить нас і бажає відновити наші з Ним стосунки (Матвія 23:37). Бог демонструє Свою любов до нас через Біблію (Івана 3:16; 1 Івана 3:1; 4:10).

Ми прагнемо розуміти Біблію з тієї ж причини, що й солдат прагне зрозуміти команду від свого командира. Слідування Божим вказівкам приносить Йому честь і веде нас по життєвому шляху (Псалом 118). Ці вказівки містяться в Біблії (Івана 14:15).

Ми прагнемо зрозуміти Біблію, як механік прагне зрозуміти інструкцію з ремонту. Коли в цьому світі відбувається щось не те, Біблія не лише діагностує несправність (гріх), але й вказує, як її позбутися (віра в Христа). «Адже заплата за гріх – смерть, а Божий дар благодаті – вічне життя в Ісусі Христі, нашому Господі» (Римлянам 6:23; тут і далі – переклад Українського Біблійного Товариства).

Ми прагнемо до розуміння Біблії з тієї ж причини, що й водій прагне зрозуміти сигнали дорожніх знаків. Біблія керує нашим життям, вказуючи нам шлях безпеки й мудрості (Псалом 118:11; 105).

Ми прагнемо до розуміння Біблії з тієї ж причини, з якої хтось напередодні шторму прагне зрозуміти прогноз погоди. Біблія пророкує, яким буде кінець часів, проголошуючи чітке попередження про наближення суду (Матвія 24-25) і про те, як його уникнути (Римлянам 8:1).

Ми прагнемо до розуміння Біблії з тієї ж причини, з якої завзятий читач прагне зрозуміти книги свого улюбленого автора. Біблія розкриває нам Божу особистість і славу, виражену в Його Сині, Ісусі Христі (Івана 1:1-18). Чим більше ми читатимемо й розумітимемо Біблію, тим краще знатимемо її Автора.

Коли Филип прямував до Гази, Святий Дух привів його до людини, що читала уривок з книги пророка Ісаї. Филип підійшов до чоловіка, побачив, що той читає, та поставив це надзвичайно важливе питання: «Чи ти розумієш те, що читаєш?» (Дії 8:30). Він знав, що віра бере початок з розуміння. Без розуміння Біблії ми не можемо застосовувати її, коритися чи вірити їй.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Чому важливо розуміти Біблію?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога