settings icon
share icon
Запитання

Чому зрозуміти Біблію так складно?

Відповідь


Кожна людина різною мірою намагається зрозуміти Біблію. Навіть майже через 2000 років церковної історії ще є деякі біблійні вірші та уривки, які змушують найвидатніших теологів гадати щодо їх правильного значення. Чому так складно зрозуміти Біблію? Чому потрібно стільки зусиль, аби цілковито й правильно зрозуміти її? Перш ніж ми спробуємо відповісти на це питання, слід сказати, що Бог не виражався заплутано. Біблійна звістка є абсолютно зрозумілою. Причина, через яку Святе Письмо іноді буває складно зрозуміти, полягає в тому, що ми – грішні істоти, гріх затуманює наше розуміння і підштовхує до перекручення Біблії згідно з нашими власними уподобаннями.

Є кілька факторів, які можуть ускладнювати розуміння Біблії. По-перше, існують часові та культурні відмінності. Біблія писалася від 3400 до 1900 років до сьогоднішнього часу. Культура, в якій вона була створена, надзвичайно відрізняється від більшості сучасних культур. Дії близькосхідних пастухів-кочівників у 1800 р. до Р.Х. часто позбавлені змісту, наприклад, для програмістів 21 століття. Принципово важливо, щоб, намагаючись зрозуміти Біблію, ми усвідомлювали, в якому культурному середовищі вона була написана.

По-друге, Біблія містить різні жанри літератури, серед яких історія, правознавство, поезія, пісні, філософські міркування, пророцтва, особисті листи та апокаліптичні твори. Історична література має тлумачитися інакше, ніж філософські роздуми. Поезію неможливо сприймати так само, як апокаліптичні твори. Особисті листи, хоча й мають значення для нас сьогодні, можуть мати застосування, відмінне від того, що передбачалося для первинних одержувачів. Для уникнення плутанини й непорозумінь важливо враховувати, що Біблія містить різні жанри.

По-третє, всі ми грішники і всі помиляємось (Екклезіаста 7:20; Римлянам 3:23; 1 Івана 1:8). Навіть якщо ми намагаємося не накладати свої переконання на Біблію, іноді це неминуче. На жаль, деколи будь-яка людина може помилково сприйняти певний уривок через суб’єктивне припущення щодо його значення. Коли ми вивчаємо Біблію, то маємо просити Бога позбавити нас упередженості й допомогти нам тлумачити Його Слово окремо від своїх припущень. Часто це зробити буває важко – щоб допустити можливу невірність власних припущень, потрібні смирення та готовність визнавати свої помилки.

Ці три чинники – ще далеко не все, що потрібно для правильного розуміння Біблії. Однак ці кроки є відмінним початком на шляху вивчення Біблії. Цілі книги були написані з біблійної герменевтики, науки тлумачення Біблії. Ми повинні визнати, що є культурні відмінності між нами й людьми біблійних часів. Нам слід брати до уваги, що Святе Письмо написане із застосуванням різних літературних жанрів. Нам слід дозволяти Біблії промовляти самій за себе та не дозволяти, щоб наші припущення спотворювали наше тлумачення.

Розуміння Біблії іноді може видаватися складним завданням, але з Божою допомогою воно можливе. Пам’ятайте – якщо ви вірите в Ісуса Христа, то Дух Божий живе у вас (Римлянам 8:9). Той же Бог, Який надихнув Писання (2 Тимофію 3:16-17), відкриє ваш розум для істини та розуміння Його Слова, якщо ви покладатиметесь на Нього. Це не означає, що Бог завжди полегшуватиме цей процес. Він бажає, аби ми вивчали Його Слово і повністю дослідили скарби, що містяться в ньому. Розуміння Біблії може бути нелегким, але є надзвичайно корисним.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому зрозуміти Біблію так складно?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries