settings icon
share icon
Запитання

Я був охрещений у небіблійний спосіб. Чи слід мені хреститися наново?

Відповідь


Я був охрещений у небіблійний спосіб. Чи слід мені хреститися наново?

Відповідь: У Біблії надзвичайно чітко говориться про хрещення. Є два аспекти, які ми всі маємо зрозуміти: 1) хрещення здійснюється за умови, що людина приймає Ісуса Христа як Спасителя, покладаючись лише на Нього для свого спасіння; 2) хрещення має відбуватися через занурення. Грецьке слово, що перекладається як «хрестити», буквально означає «занурювати / занурюватися у воду». Хрещення через занурення – єдиний спосіб хрещення, що належним чином ілюструє символічну смерть віруючих, їх поховання з Христом і воскресіння для оновленого життя (Римлянам 6:3-4).

З огляду на ці два ключові аспекти, як же бути тим, хто був охрещений у небіблійний спосіб? Для наочності давайте їх також розділимо на дві категорії. По-перше, це ті, що були хрещені перед тим, як стати християнами. Типовим прикладом цього є люди, похрещені в дитинстві, і ті, хто був хрещений у зрілому віці, але насправді не прийняв Ісуса як Спасителя. У таких випадках – так, така людина має хреститися наново. Знову-таки, Біблія показує, що хрещення здійснюється після прийняття спасіння. Зміст хрещення втрачається, якщо людина насправді не має рятівної віри в Ісуса Христа.

По-друге, можуть бути і ті, хто був охрещений після того, як повірив у Христа, але в інший спосіб, а не через занурення. Із цим трохи складніше. Можна було би стверджувати, що така людина насправді не приймала хрещення. Якщо використовувалося кроплення чи поливання, то це не відповідає базовому визначенню хрещення – «зануренню». Однак у Біблії ніде конкретно не розглядається випадок, щоби хтось був охрещений, але без занурення у воду. Отже, це має вирішуватися індивідуально. Віруючому, охрещеному в небіблійний спосіб, слід просити у Господа мудрості (Якова 1:5). Якщо він сумнівається, як йому краще вчинити, то слід хреститися наново – так, як навчає Біблія – для заспокоєння совісті (Римлянам 14:23).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Я був охрещений у небіблійний спосіб. Чи слід мені хреститися наново?
© Copyright Got Questions Ministries