settings icon
share icon
Запитання

Які є види молитви?

Відповідь


Біблія відкриває нам багато видів молитви та використовує різноманітні слова для їхнього опису. Наприклад, у 1 Тимофію 2:1 говориться: «Отже, перш над усе я благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей». Тут згадуються всі три основні грецькі слова, які використовуються щодо молитви.

Нижче викладені основні види молитви, які ми знаходимо в Біблії:

Молитва з вірою: В Якова 5:15 написано: «І молитва віри вздоровить недужого, і Господь його підійме». У цьому контексті молитва звершується за хворого, включаючи прохання про зцілення. Коли ми молимося, нам слід вірити в силу й доброту Бога (Марка 9:23).

Спільна молитва: Після вознесіння Ісуса, учні «всі однодушно були на невпинній молитві» (Дії 1:14). Пізніше, після П’ятидесятниці, Рання церква збиралася для ламання хліба та молитви (Дії 2:42). Цей приклад спонукає нас молитися разом з іншими віруючими.

Молитва-прохання: Ми маємо підносити свої прохання Богові. Текст послання Филип’янам 4:6 навчає: «Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою». Щоб здобути перемогу в духовній битві, нам сказано: «Усякою молитвою й благанням кожного часу моліться духом» (Ефесянам 6:18).

Молитва-подяка: Ми зустрічаємо цей тип молитви також у посланні Филип’янам 4:6: «А в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою». Багато прикладів молитви-подяки також можна знайти у книзі Псалмів.

Молитва-поклоніння або служіння: Вона схожа на молитву-подяки. Різниця полягає в тому, що поклоніння фокусується на тому, ким Бог є, а подяка – на тому, що Він здійснив. Лідери церкви в Антіохії під час посту молилися такою молитвою: «Як служили ж вони Господеві та постили, прорік Святий Дух: “Відділіть Варнаву та Савла для Мене на справу, до якої покликав Я їх!” Тоді, попостивши та помолившись, вони руки поклали на них, і відпустили» (Дії 13:2-3).

Молитва-посвячення: Іноді в молитві ми посвячуємо себе, щоб слідувати Божій волі. Ісус молився такою молитвою вночі перед розп’яттям: «І, трохи далі пройшовши, упав Він долілиць, та молився й благав: “Отче Мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене… Та проте, – не як Я хочу, а як Ти”» (Матвія 26:39).

Заступницька молитва: Багато з наших молитов містять прохання за інших людей – ми заступаємося за них. У 1 Тимофію 2:1 нам сказано звершувати заступницьку молитву «за всіх людей». Ісус є нашим прикладом у цьому. Весь 17-й розділ Євангелія від Івана – це молитва Ісуса за Його учнів і всіх віруючих.

Молитва-прокляття: Такий тип молитви зустрічається в книзі Псалмів (наприклад – 7, 54, 69). Вона використовується, щоб закликати Божий суд на нечестивих з метою помсти за праведника. Псалмоспівці використовують цей вид молитви, аби підкреслити святість Бога та неминучість Його судів. Проте Ісус навчає нас молитися про благословення для наших ворогів, а не прокляття (Матвія 5:44-48).

Біблія також говорить про молитву духом (1 Коринтянам 14:14-15) і ті молитви, коли «ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить» (Римлянам 8:26-27). Тоді Сам Дух просить за нас.

Молитва є розмовою з Богом і має звершуватися «безперестанку» (1 Солунянам 5:16-18). Зростаючи у своїй любові до Ісуса Христа, наше прагнення до спілкування з Ним буде природним.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Які є види молитви?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries