settings icon
share icon
Запитання

Що таке істинне Євангеліє?

Відповідь


Істинне Євангеліє – це добра звістка про те, що Бог спасає грішників. Людина за своєю природою грішна й відділена від Бога без надії на виправлення цієї ситуації. Але Бог передбачив засіб для викуплення людини; це – смерть, поховання та воскресіння Спасителя Ісуса Христа.

Слово «Євангеліє» буквально означає «добра» чи «радісна звістка». Але щоби по-справжньому зрозуміти, наскільки радісною є ця звістка, нам слід почати з поганих вістей. Внаслідок падіння людини в Едемському саду (Буття 3:6), усі її складові – розум, воля, емоції та тіло – були пошкоджені гріхом. Із-за своєї гріховності людина не може й не шукає Бога. Вона не має жодного бажання навернутися до Нього, і розум її насправді повстає проти Бога (Римлянам 8:7). Господь оголосив, що гріх людини прирікає її на вічність у пеклі, у відокремленні від Нього. У пеклі людина несе покарання за гріх проти святого й праведного Бога. Це було би не поганою, а жахливою звісткою, якби не існувало жодних засобів для виправдання.

Але в Євангелії Бог зі Своєї милості передбачив таке виправдання в особі нашого заступника Ісуса Христа, Який прийшов, аби бути покараним за наші гріхи, жертвуючи Собою на хресті. У цьому полягає суть Євангелія, яке проповідував Павло коринтянам. У 1 Коринтянам 15:2-4 він пояснює три аспекти Євангелія – смерть, поховання й воскресіння Христа заради нас. Наша стара природа померла з Христом на хресті й була похована з Ним. Потім ми були відроджені з Ним для нового життя (Римлянам 6:4-8). Павло радить нам «триматися міцно» за це справжнє Євангеліє, бо лише воно спасає. Даремно вірити в будь-яке інше Євангеліє. У Римлянам 1:16-17 Павло також проголошує, що істинне Євангеліє – це «Божа сила на спасіння кожному, хто вірить» (Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), маючи на увазі те, що спасіння отримується не завдяки зусиллям людини, а благодаттю через Божий дар віри (Ефесянам 2:8-9).

Завдяки Євангелію, силі Божій, ті, що вірять у Христа (Римлянам 10:9), не лише спасаються від пекла. Ми, насправді, стаємо цілком новими творіннями (2 Коринтянам 5:17) зі зміненими серцями й новими бажаннями, волею та стосунками, що проявляється в добрих ділах. Це – плоди, які Святий Дух виробляє в нас Своєю силою. Діла ніколи не були засобом для спасіння, але вони є його доказом (Ефесянам 2:10). Ті, хто спасенний Божою силою, завжди свідчитимуть про спасіння за допомогою зміненого життя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке істинне Євангеліє?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries