settings icon
share icon
Запитання

Що таке справжня дружба згідно з Біблією?

Відповідь


Господь Ісус Христос дав нам визначення справжньої дружби: «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх. Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую. Я вже більше не буду рабами вас звати, бо не відає раб, що пан його чинить. А вас назвав друзями Я, бо Я вам об’явив усе те, що почув від Мого Отця» (Івана 15:13-15). Ісус є найкращим прикладом справжнього друга, бо Він віддав життя за Своїх «друзів». Будь-яка людина може стати Його другом, покладаючи надію на Нього як на свого особистого Спасителя, народившись згори та отримавши в Ньому нове життя.

Біблія містить приклад справжньої дружби – між Давидом і сином Саула Йонатаном, який, незважаючи на те, що його батько переслідував і намагався вбити Давида, був на боці свого друга. Ви можете ознайомитися з цією історією в 1-й книзі Самуїла, розділи 18-20. Деякі уривки, що відповідають цій темі, знаходяться в 1 Самуїла 18:1-4; 19:4-7; 20:11-17, 41-42.

Книга Приповістей також є хорошим джерелом мудрості щодо дружби. «Правдивий друг любить за всякого часу, в недолі ж він робиться братом» (Приповісті 17:17). «Є товариші на розбиття, та є й приятель, більше від брата прив’язаний» (18:24). Але справа ось у чому – щоб мати друга, ти сам маєш стати другом. «Побої коханого вірність показують, а в ненависника поцілунки численні» (27:6). «Як гострить залізо залізо, так гострить людина лице свого друга» (27:17).

Принцип дружби ми також знаходимо в книзі пророка Амоса: «Чи йдуть двоє разом, якщо не умовились?» (Амоса 3:3). Друзі є однодумцями. Друг – це той, кому ви можете цілковито довіритися. Друг – це той, кого ви поважаєте і хто поважає вас, основуючись не на заслугах, а на спорідненості розуму.

І, врешті-решт, реальне визначення справжнього друга походить від апостола Павла: «Бо навряд чи помре хто за праведника, ще-бо за доброго, може, хто й відважиться вмерти. А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками» (Римлянам 5:7-8). «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Івана 15:13). Ось це – справжня дружба!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке справжня дружба згідно з Біблією?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries