settings icon
share icon
Запитання

Що таке тринітаріанство? Чи відповідає тринітаріанство Біблії?

Відповідь


Тринітаріанство – це вчення про триєдність Бога, про те, що Він відкрив Себе у трьох рівних і вічних Особах. Для більш детального вивчення біблійного вчення про Трійцю, будь ласка, зверніться до нашої статті «Що Біблія говорить про Трійцю?». Метою ж цієї статті є обговорення важливості тринітаріанства щодо спасіння та християнського життя.

Нам часто задають питання: «Чи повинен я вірити в Трійцю, щоб отримати спасіння?». Відповідь – і так, і ні. Чи повинна людина повністю зрозуміти й погодитися з кожним аспектом тринітаріанства, щоби знайти спасіння? Ні. Чи відіграють деякі аспекти тринітаріанства ключову роль у спасінні? Так. Наприклад, божественність Христа критично важлива для доктрини спасіння. Якщо Ісус не є Богом, то Його смерть не змогла би покрити нескінченне покарання за гріх. Тільки Бог є нескінченним – Він не має ні початку, ні кінця. Всі інші створіння, включаючи ангелів, існують обмежений час – вони були створені в певний момент. Тому лише смерть нескінченної Істоти могла викупити гріх людства протягом вічності. Якщо Ісус не був Богом, то Він не міг стати Спасителем, Месією, Агнцем Божим, який узяв на Себе гріхи всього світу (Івана 1:29). Небіблійний погляд на божественну природу Ісуса призводить до хибного розуміння спасіння. Кожний «християнський» культ, який заперечує справжню божественність Христа, тим самим навчає, що ми маємо додавати власні справи до смерті Христа, аби знайти спасіння. Істинна та цілковита божественність Христа як аспект тринітаріанства спростовує це.

Водночас, ми визнаємо, що існують деякі істинні віруючі в Христа, які повністю не дотримуються тринітаріанства. Хоча ми відкидаємо модалізм, ми не заперечуємо, що людина може бути спасенною, вважаючи, що Бог – це не три Особистості, а що, швидше, Він просто відкриває Себе в трьох різних «виглядах». Трійця – це таємниця, яку жодна обмежена людська істота не може цілковито чи досконально зрозуміти. Для отримання спасіння Бог вимагає, щоби ми покладалися на Ісуса Христа – втілення Бога – як на Спасителя. Для цього Бог не очікує повного дотримання кожного пункту важливої біблійної теології. Ні, абсолютного розуміння та згоди з кожним аспектом тринітаріанства для порятунку не потрібно.

Ми дотримуємося тринітаріанства як доктрини, заснованої на Біблії. Ми вважаємо, що розуміння та віра в біблійне тринітаріанство є критично важливими для розуміння Бога, спасіння й поточної роботи Бога в житті віруючих. Водночас, були благочестиві люди, що слідували за Христом, маючи деякі незгоди з окремими аспектами тринітаріанства. Важливо пам’ятати, що ми не отримаємо спасіння, бездоганно дотримуючись доктрин. Ми рятуємося, віруючи в нашого бездоганного Спасителя (Івана 3:16).

Чи повинні ми вірити в деякі аспекти тринітаріанства, аби бути спасенними? Так. Чи маємо ми цілковито погоджуватися з усіма пунктами тринітаріанства, щоб отримати спасіння? Ні.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке тринітаріанство? Чи відповідає тринітаріанство Біблії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries