settings icon
share icon
Запитання

Що таке велика скорбота? Звідки ми знаємо, що велика скорбота триватиме сім років?

Відповідь


Велика скорбота – це семирічний період у майбутньому, під час якого Бог завершить суд над Ізраїлем та невіруючим світом. Церква, яка складається з усіх тих, хто повірив, що особа і робота Господа Ісуса може спасти їх від покарання за гріх, не буде присутня під час великої скорботи. Вона буде забрана з землі під час події, яка називається Підхопленням (1 Солунянам 4:13-18; 1 Коринтянам 15:51-53). Церква буде врятована від майбутнього гніву (1 Солунянам 5:9).

У Святому Письмі велика скорбота називається наступними словами:

1) День Господній (Ісаї 2:12; 13:6, 9; Йоіла 1:15; 2:1, 11, 31; 3:14; 1 Солунянам 5:2);
2) скорбота (Повторення Закону 4:30);
3) велика скорбота – стосується найбільш напруженої другої половини 7-літнього періоду (Матвія 24:21);
4) час утиску і день смутку (Даниїла 12:1; Софонії 1:15);
5) час недолі для Якова (Єремії 30:7).

Для усвідомлення мети і часу великої скорботи важливе розуміння пророцтва, яке записане у книзі Даниїла 9:24-27. Цей уривок говорить про 70 тижнів, які були визначені для народу Даниїла, тобто, для юдеїв, ізраїльської нації. Даний період часу був відведений Богом, «аж поки переступ буде докінчений, і міра гріха буде повна, аж поки вина буде спокутувана, і вічна правда приведена, аж поки будуть потверджені видіння й пророк, і щоб помазати Святеє Святих». Бог стверджує, що всі ці речі будуть виконані на протязі 70 тижнів. Слід також розуміти, що мається на увазі не тиждень у нашому розумінні (7 днів) – єврейське слово «гептад», перекладене тут як тиждень, буквально означає «сім», відповідно, 70 тижнів – це 70 разів по 7. Отже, період часу, який згадується Богом, фактично рівний 70 разам по 7 років, або 490 рокам. У 25-26 віршах пророку було сказано, що Христос буде погублений через «сім тижнів та шістдесят і два тижні» (69 тижнів) від наказу про відбудування Єрусалиму. Іншими словами, через 483 роки після наказу Месія мав бути вбитий. І дійсно, біблійні історики підтверджують, що від виходу наказу про відбудування Єрусалиму до розп’яття Ісуса пройшло 483 роки. Більшість християнських дослідників, незалежно від їхніх поглядів на есхатологію (речі / події майбутнього), підтримують вищезгадане розуміння 70 тижнів Даниїла.

З 483 роками, які минули від наказу про відбудову Єрусалиму до розп’яття Месії, залишається 1 тиждень (7 років) для виконання пророцтва, записаного в Даниїла 9:24: «аж поки переступ буде докінчений, і міра гріха буде повна, аж поки вина буде спокутувана, і вічна правда приведена, аж поки будуть потверджені видіння й пророк, і щоб помазати Святеє Святих». Цей останній 7-річний період відомий як період великої скорботи – часу, коли Бог закінчить суд над Ізраїлем за його гріхи.

У Даниїла 9:27 дається декілька штрихів для опису 7-річного періоду Лихоліття: «І Він зміцнить заповіта для багатьох за один тиждень, а за півтижня припинить жертву та жертву хлібну. І на святиню прийде гидота спустошення, поки знищення й рішучий суд кари не виллється на спустошителя». Це саме згадується Ісусом в Євангелії від Матвія 24:15, а той, хто у книзі пророка Даниїла 9:27 називається «спустошителем», в Об’явленні 13 зветься звіриною. Процитований текст говорить, що звірина укладе угоду на 1 тиждень (7 років), але в половині цього тижня (3,5 роки Лихоліття), розірве договір і припинить жертву та жертви хлібні. Тринадцятий розділ Об’явлення пояснює, що звірина помістить свій образ у храмі і вимагатиме, щоб світ вклонявся йому. Об’явлення 13:5 говорить, що це триватиме 42 місяця, тобто 3,5 роки. Оскільки згаданий текст у Даниїла говорить, що це відбудеться посеред тижня, а Об’явлення повідомляє, що звірина діятиме протягом 42 місяців, легко побачити, що загальна тривалість часу складає 84 місяця або 7 років. Також, зверніть увагу на текст у Даниїла 7:25, де «один час, часи і половина часу» (один час = 1 рік, часи = 2 роки, половина часу = 0,5 року; усього = 3,5 роки) також свідчать про велику скорботу – другу половину семирічного періоду, коли «спустошитель» (звірина) почне діяти.

Для подальшого дослідження про велику скорботу прочитайте Об’явлення 11:2-3, де говориться про 1260 днів і 42 місяців, а також Даниїла 12:11-12, де згадується про 1335 днів – обидва ці уривки стосуються середини великої скорботи. Додаткові дні у пророцтві Даниїла можуть включати час у кінці для суду народів (Матвія 25:31-46) і встановлення Тисячолітнього царства Христа (Об’явлення 20:4-6).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке велика скорбота? Звідки ми знаємо, що велика скорбота триватиме сім років?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries