settings icon
share icon
Запитання

Хто такі святі скорботи?

Відповідь


Святі скорботи – це просто святі, що житимуть під час періоду скорботи. Ми віримо, що церква буде підхоплена до цього періоду, проте Біблія повідомляє, що протягом того часу в Ісуса Христа повірить значна кількість людей. У своєму видінні Іван бачить величезне число цих святих скорботи, замучених антихристом: «Потому я глянув, – і ось натовп великий, що його зрахувати не може ніхто, з усякого люду, і племен, і народів, і язиків, стояв перед престолом і перед Агнцем, зодягнені в білу одежу, а в їхніх руках було пальмове віття» (Об'явлення 7:9). У відповідь на питання про те, що це за люди, апостол почув: «Це ті, що прийшли від великого горя, і випрали одіж свою, та вибілили її в крові Агнця» (вірш 14).

Через Божі суди скорбота буде часом великого лиха для нечестивих. Це буде також період найсильніших гонінь для віруючих – або святих – через переслідування антихриста (Об'явлення 13:7). Даниїл бачив, як антихрист «учинив бій зі святими, – і переміг їх» (Даниїла 7:21). Звичайно, святим забезпечене вічне спасіння: пророк також бачив, що «прийшов Старий днями, і даний був суд святим Всевишнього, і надійшов умовлений час, – і царство взяли святі» (Даниїла 7:22; Об'явлення 14:12-13).

Святі скорботи почують Добру Звістку з декількох можливих джерел. Перше – це Біблія: у світі залишиться багато примірників Святого Письма, і коли почнуться Божі суди, то багато людей, імовірно, відреагують тим, що почнуть шукати Біблію, аби дізнатися про пророцтва, що сповнятимуться. Багато хто зі святих скорботи також почує Євангеліє від двох свідків (Об'явлення 11:1-13). Слово Боже каже, що ці дві людини будуть «пророкувати тисячу двісті й шістдесят день [три з половиною роки]» (вірш 3) і чинитимуть великі чудеса (вірш 6). Також буде 144 000 єврейських місіонерів, викуплених і запечатаних Богом під час періоду скорботи (Об'явлення 7:1-8). Відразу після опису їхнього запечатування, в 7-му розділі Об'явлення, ми читаємо про багатьох спасенних святих скорботи в усьому світі (вірші 9-17).

Ці святі служитимуть своєму Господу Ісусу Христу в найвідчайдушніших умовах. Будучи вірними до кінця, багато з них помре за свою віру. Проте їхня смерть буде переможною: «І вони його [сатану] перемогли кров'ю Агнця та словом свого засвідчення, і не полюбили життя свого навіть до смерти!» (Об'явлення 12:11). І Бог їх винагородить: «Той, Хто сидить на престолі, розтягне намета над ними. Вони голоду й спраги терпіти не будуть уже, і не буде палити їх сонце, ані спека яка. Бо Агнець, що серед престолу, буде їх пасти, і водитиме їх до джерел вод життя. І Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре!» (Об'явлення 7:15-17).

Хвала Господу, що великий час скорботи також стане великим часом благодаті! Навіть справедливо караючи невіруючий світ, Він відновить Ізраїль у вірі та пошле благодать усім віруючим – як євреям, так і язичникам. Бог завжди був готовий дарувати спасіння, і воно, як і раніше, буде доступним під час скорботи. Однак не зволікайте до тих пір – прийміть Ісуса вже зараз (Івана 1:12)!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такі святі скорботи?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries