settings icon
share icon
Запитання

Для чого Господь помістив дерево пізнання добра і зла в Едемському саду?

Відповідь


Бог помістив дерево пізнання добра і зла в Едемський сад, щоб дати Адаму і Єві право вибору: слухатися Його чи ні. Адам і Єва могли робити все, що хотіли, тільки не їсти плоди з дерева пізнання добра і зла. «І наказав Господь Бог Адамові, кажучи: Із кожного дерева в Раю ти можеш їсти. Але з дерева знання добра й зла – не їж від нього, бо в день їди твоєї від нього ти напевно помреш» (Буття 2:16-17). Якби Бог не дав їм права вибору, то вони, фактично, були б роботами і робили те, на що були запрограмовані. Господь створив Адама і Єву вільними істотами, здатними приймати рішення, визначати, що добре, а що – погано. І для того, щоб Адам і Єва могли бути абсолютно вільними, у них мав бути вибір.

Фактично, у Саду не було нічого, що розцінювалось би нами як зло, крім дерева і його плодів. Навряд чи, з’ївши плоди, Адам і Єва отримали б нові знання. Правильніше буде сказати, що акт їхньої непокори відкрив їм очі на зло. Цей вчинок вніс гріх і зло не лише в їхнє життя, але і в наш світ. «І побачила жінка, що дерево добре на їжу, і принадне для очей, і пожадане дерево, щоб набути знання. І взяла з його плоду, та й з’їла, і разом дала теж чоловікові своєму, і він з’їв. І розкрилися очі в обох них, і пізнали, що нагі вони. І зшили вони фіґові листя, і зробили опаски собі» (Буття 3:6-7).

Бог не бажав, щоб Адам і Єва згрішили. Він чудово знав, якими будуть наслідки гріха. Але, водночас, Господь знав, що вони згрішать і, таким чином, принесуть зло, страждання і смерть у наш світ. То чому ж Він помістив це дерево в Едемському саду і дозволив сатані спокусити Адама і Єву? Він зробив це лише для того, щоб надати їм право вибору. Господь дозволив сатані спокусити Адама і Єву, просто щоб пришвидшити процес їхнього вибору. Вони його зробили, свідомо не послухавшись Господа, і з’їли заборонений плід. Як результат: зло, гріх, страждання, хвороби, смерть переповнюють нашу землю до цього часу. Рішення Адама і Єви до цих пір впливає на кожного з нас, адже ми народжуємося вже грішниками, схильними до подальших гріхів. Саме цей вибір став причиною того, що Ісус Христос загинув на хресті і пролив Свою кров. Лише через віру у Христа ми можемо звільнитися від страшних наслідків гріха і від самого гріха як такого. Краще промовимо разом з апостолом Павлом слова з Послання до Римлян 7:24-25: «Нещасна я людина! Хто мене визволить від тіла цієї смерті? Дякую Богові через Ісуса Христа, Господа нашого».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Для чого Господь помістив дерево пізнання добра і зла в Едемському саду?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries