settings icon
share icon
Запитання

Що сталося під час зведення Вавилонської башти?

Відповідь


Історія про Вавилонську башту описана в книзі Буття 11:1-9. Після потопу Бог звелів людству: «Плодіться й розмножуйтеся, та наповнюйте землю!» (Буття 9:1). Люди ж вирішили вчинити навпаки, кажучи: «Тож місто збудуймо собі, та башту, а вершина її аж до неба. І вчинімо для себе ймення, щоб ми не розпорошилися по поверхні всієї землі» (Буття 11:4). Людство вирішило збудувати велике місто та зібратися там. Вони також хотіли звести гігантську вежу як символ їхньої влади і для прославлення власного імені. Ця вежа стала відома як Вавилонська.

У відповідь на це Бог змішав мови людей, щоб вони не могли більше спілкуватись одне з одним (Буття 11:7). Внаслідок цього люди згуртувалися з тими, хто розмовляв тією ж мовою, а потім розійшлися у різних напрямках (Буття 11:8-9). Господь змішав мови під час спорудження Вавилонської башти, щоб забезпечити виконання Своєї вказівки людству – розійтися по всьому світу.

Деякі дослідники Біблії вважають, що саме тоді Бог також створив і різні людські раси. Це можливо, але Біблія про це не говорить. Більш вірогідним видається, що різні раси існували до Вавилонської вежі і що Господь змішав мови, принаймні частково, на підставі цих рас. Відтоді людство розділилося за мовними ознаками (і, можливо, расовими) та розселилося по всьому світу.

У книзі Буття 10:5, 20 і 31 описане поширення нащадків Ноя по «їхніх краях, кожний за мовою своєю, за своїми родами, у народах своїх». Як таке можливо, якщо Бог змішав мови лише під час зведення Вавилонської вежі в розділі 11? У 10-му розділі подані родоводи трьох синів Ноя: Сима, Хама та Яфета. Тут перелічено декілька поколінь їхніх нащадків. Зважаючи на велику тривалість життя в той час (див. Буття 11:10-25), родоводи в Буття 10, очевидно, охоплюють кілька сотень років. Отже, Буття 10 повідомляє нам про різні мови, а Буття 11 – про їхнє походження.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що сталося під час зведення Вавилонської башти?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries