settings icon
share icon
Запитання

Що таке торонтське благословення?

Відповідь


Термін «торонтське благословення» стосується гаданого сходження Святого Духа на людей, які відвідували церкву Християнської співдружності торонтського аеропорту (Toronto Airport Christian Fellowship Church), що тоді називалася «Виноградник». 20 січня 1994 року пастор п'ятидесятників на ім'я Ренді Кларк виступав у церкві та поділився свідченням про те, як він «напивається» в Дусі й безконтрольно сміється. У відповідь на це свідчення зібрання перетворилося на бедлам, де люди сміялися, гарчали, танцювали, здригалися, гавкали, наче собаки, а деякі просто завмерли, немов паралізовані. Ці досвіди були приписані входженню Святого Духа в тіла людей. Пастор церкви, Джон Арнотт, назвав це великою вечіркою Духа. Цьому явищу дали назву «торонтське благословення», і незабаром церква опинилась у центрі уваги міжнародної спільноти.

Якщо розглядати це «благословення» у світлі Святого Письма, то навряд чи можна назвати його благословенням – можливо мерзотою, але не благословенням. Ніде в Біблії ми не знаходимо жодного прецеденту того, що відбувалося в церкві торонтського аеропорту – за винятком, можливо, фізичних характеристик, притаманних одержимим демонами. Насправді, церква торонтського аеропорту настільки занурилася в емоційні виплески й психологічні вияви, що пастор Арнотт припинив говорити про спасіння, замість цього проповідуючи про вечірку Святого Духа. Досвід цінувався більше за Писання. Це було занадто навіть для вкрай харизматичного руху «Виноградник», який розірвав зв'язки з церквою торонтського аеропорту 1995 року, що призвело до зміни її назви.

Увага віруючих має бути зосереджена на Ісусі Христі, «Начальнику й Виконавцю віри» (Євреям 12:2), а не на самих собі, власних відчуттях чи навіть на Святому Дусі. Торонтське благословення зосереджене на останньому, на шкоду біблійній вірі. Християни можуть весело проводити час, танцювати, співати й навіть кричати. Однак коли богослужіння нагадує збір божевільних шизофреників і це приписується дії Святого Духа, то на думку спадає єдине слово: єресь.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке торонтське благословення?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries