settings icon
share icon
Запитання

В якому віці починати романтичні стосунки надто рано?

Відповідь


В якому віці починати романтичні стосунки, залежить від рівня зрілості кожної окремої людини, її цілей і переконань. Часто, чим молодшими ми є, тим менше ми зрілі через брак життєвого досвіду. Коли ми лише починаємо з’ясовувати, ким ми є, то можемо недостатньо твердо стояти на духовній основі для формування романтичної прихильності. Ми більше схильні до необдуманих рішень, які можуть завдати нам емоційної, фізичної, психологічної та духовної шкоди.

Стосунки піддають людину постійним спокусам, особливо, якщо емоції починають розвиватись і потяг до іншої людини посилюється. Підлітки – і навіть більш дорослі молоді люди – зазнають настільки сильного гормонального та соціального тиску, що іноді це здається нестерпним. Кожний день приносить нові відчуття – сумніви, страхи та сором, разом із радістю та збудженням – які вже самі по собі можуть приводити до збентеження. Молоді люди витрачають багато свого часу лише на те, щоб з’ясувати, хто вони і яке відношення мають до цього світу й оточуючих людей. Тиск взаємин на цьому етапі може призвести до надмірного навантаження, особливо, якщо інша людина перебуває в такому ж стані. Такі ранні стосунки підсилюють можливість завдання шкоди делікатному власному образу, який усе ще формується, не кажучи про проблему протистояння спокусам. Якщо перспектива шлюбу все ще далеко, то, мабуть, починати романтичні стосунки занадто рано. Значно безпечнішими для всіх є групові заняття, де молодь може розвивати соціальні навички та дружбу без тиску й невід’ємних ускладнень романтичної прив’язаності.

Незалежно від того, коли людина вирішить починати романтичні стосунки, це рішення має бути засноване на фундаменті віри, якій він чи вона навчені, з урахуванням Божественних очікувань. Ми ніколи не можемо бути занадто молодими для цього захоплюючого процесу. «Хай ніхто не зневажає твого молодого віку, але будь прикладом для вірних – словом, життям, любов’ю, вірою та чистотою» (1 Тимофію 4:12, сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

В якому віці починати романтичні стосунки надто рано?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries