settings icon
share icon
Запитання

Чи є молитва іншими мовами свідченням присутності Святого Духа?

Відповідь


У трьох випадках з книги Дій Апостолів прийняття Святого Духа супроводжувалося фактом молитви іншими мовами (Дії 2:4; 10:44–46; 19:6). Однак ці три випадки – єдині місця в Біблії, де мови є доказом отримання Святого Духа. Водночас, у книзі Дії згадуються тисячі чоловік, які повірили в Ісуса, але нічого не сказано про інші мови (Дії 2:41; 8:5–25; 16:31–34; 21:20). У Новому Завіті ніде не написано, що отримання інших мов є єдиним доказом того, що людина отримала Святого Духа. Насправді, Святе Письмо навчає про зворотне. Нам сказано, що кожен віруючий у Христа отримує Святого Духа (Римлянам 8:9; 1 Коринтянам 12:13; Ефесянам 1:13–14), але не кожен віруючий говорить іншими мовами (1 Коринтянам 12:29–31).

Отже, чому ж здатність говорити іншими мовами була доказом сходження Святого Духа в цих згаданих текстах? У другому розділі даної книги хрещені Святим Духом були уповноважені проголошувати Євангеліє. Апостоли отримували можливість говорити іншими мовами, щоб ділитися істиною з людьми їхньою рідною мовою. Десятий розділ цієї ж книги говорить про те, що апостол Петро був посланий проповідувати Євангеліє неєврейським народам. Він, як і інші ранні християни (євреї), не був налаштований приймати язичників (неєвреїв) до церкви. Тому Бог дозволив язичникам говорити іншими мовами, щоб показати, що вони отримали того ж Духа, що й апостоли (Дії 10:47; 11:17).

Книга Дії Апостолів 10:44–47 описує це так: «Як Петро говорив ще слова ці, злинув Святий Дух на всіх, хто слухав слова. А обрізані віруючі, що з Петром прибули, здивувалися дивом, що дар Духа Святого пролився також на поган! Бо чули вони, що мовами різними ті розмовляли та Бога звеличували… Петро тоді відповів: Чи хто може заборонити христитись водою оцим, що одержали Духа Святого, як і ми?». Петро пізніше повернувся до цього випадку як до доказу того, що Бог дійсно дав спасіння язичникам (Дії 15:7–11).

Молитва мовами ніде не представлена як те, що всі християни мають очікувати під час прийняття Ісуса Христа та Святого Духа. Фактично, з усіх записів про звернення в Новому Завіті, лише два записи згадують про мови. Молитва мовами – чудовий дар, який мав конкретну мету в конкретний час. Він не є і ніколи не був свідченням про прийняття Святого Духа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є молитва іншими мовами свідченням присутності Святого Духа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries