settings icon
share icon
Запитання

Що мав на увазі Ісус, кажучи: «не мине цей рід»?

Відповідь


Що мав на увазі Ісус, кажучи: «не мине цей рід»?

Відповідь: Ці слова Ісуса щодо останнього часу можна знайти в Євангеліях від Матвія 24:34, Марка 13:30 і Луки 21:32. Ісус сказав: «Запевняю вас: не мине цей рід (покоління), як усе це збудеться» (Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Щоб зрозуміти значення цього вислову, нам необхідно звернути увагу на вірші, розташовані поруч з віршем 34, особливо – перед ним. В Євангелії від Матвія 24:4-31 Ісус говорить про події в майбутньому. Покоління людей, що жили під час тих подій, є тим поколінням, про яке Він каже, що воно не встигне «минути», коли Він повернеться. Ісус уже говорив тим, хто жив під час Його земного служіння, що від них буде забране Боже Царство (Матвія 21:43). Тому вкрай важливо розглядати розділи 24-25 як такі, в яких мова йде про майбутнє. Отже, слово «рід» стосується людей, які житимуть у майбутньому, коли відбудуться події, згадані в Матвія 24-25.

Можливо також, що Ісус виголосив пророцтво з «подвійним виконанням». Дещо з того, що Він провіщав, мало здійснитися за життя того покоління, до якого Він звертався. Деякі з пророцтв Ісуса ймовірно виконалися, коли римляни зруйнували Єрусалим у 70 році після Р.Х. Однак інші аспекти пророцтва Ісуса не були виконані в той час, як наприклад те, що написано в Матвія 24:29-31. Проблема такого тлумачення полягає в тому, що воно не узгоджується з твердженням Ісуса – «усе це збудеться» за життя «цього роду». Тому слова «цей рід» найкраще сприймати, як такі, що стосуються покоління, за життя якого відбудуться події останнього часу.

Фактично, Ісус каже, що, коли події останнього часу почнуться, вони відбуватимуться блискавично. Ця концепція знаходить підтвердження у багатьох інших текстах Святого Письма (Матвія 24:22; Марка 13:20; Об’явлення 3:11; 22:7, 12, 20).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що мав на увазі Ісус, кажучи: «не мине цей рід»?
© Copyright Got Questions Ministries