settings icon
share icon
Запитання

Що означає те, що Ісус повернеться, як злодій?

Відповідь


Що означає те, що Ісус повернеться, як злодій?

Відповідь: Повернення Христа порівнюється з приходом злодія в Матвія 24:43: «Тож пам’ятайте, що коли б господар знав, в яку сторожу приходить злодій, він пильнував би і не дав би підкопати свого дому» (тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Основна вістка у попередженні Христа полягає в тому, що ніхто не знає, коли Він повернеться, і ми маємо бути пильними й завжди готовими до Його раптового повернення. Ісус застеріг, що ми маємо бути готові завжди, тому що ніхто, крім Отця, не знає години Його повернення (Матвія 24:36-44).

Ця подія відома як підхоплення. У 1 Солунянам 4:16-17 застосоване грецьке слово «арпазо», яке означає «забрати геть, викрасти»: «Адже Сам Господь з наказом, при голосі архангела і при Божій сурмі, зійде з неба, – і першими воскреснуть померлі в Христі. Потім ми, живі, які залишимося, разом з ними будемо підхоплені («арпазо») на хмари, на зустріч з Господом у повітрі, – і так завжди будемо з Господом».

Несподіваність цієї події описана у 1 Коринтянам 15:51-54 такими словами, як «раптово, миттєво». Не буде жодного попередження про пришестя Христа, як і нічний злодій приходить без попередження. У зв’язку з цим, у Матвія 24:44 нам сказано: «Тому й ви будьте готові, бо Син Людський приходить тієї години, про яку й не думаєте».

Підхоплення буде бажаною подією для християн, але для всіх інших це буде час великого смутку. Уявіть собі – залишитися тоді, коли мільйони християн з усього світу раптово зникнуть. Ми отримали достатньо попереджень у Біблії, і за словами Сина Божого – нам слід бути готовими. Ми маємо бути пильними й зодягненими в Божу броню (Ефесянам 6:13-18). Диявол бродить по землі, шукаючи християн зі шпарами в броні. Не обманюйтесь, вважаючи, що він зосереджується лише на грішниках. Він уже володіє ними й у нього немає причин витрачати на них час, поки вони не почнуть духовно пробуджуватись у Христі Ісусі. Занепокоєність у диявола викликають християни. Ми – ті, кого він бажає звести та знищити, і саме тому християни мають бути завжди пильними й готовими до повернення свого Господа.

У нас також перебуває Божий Святий Дух, щоб навчати й напучувати. Ми маємо все необхідне, щоб вести благочестиве життя у послуху Слову Божому, і це не залишає жодних виправдань для нашої неготовності.

Подякуймо Богові за те, що Він любить нас настільки, що забезпечив нам шлях до спасіння від Його судів. Цим шляхом є Ісус Христос. Приймаючи Його як нашого Господа і Спасителя, по Божій благодаті ми отримуємо прощення гріхів, милосердя, спасіння й обітницю вічного життя (Івана 3:16; Ефесянам 2:8-9). Наше спасіння в Христі є «засобом», завдяки якому ми можемо підготуватись і з радістю зустріти Його під час повернення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає те, що Ісус повернеться, як злодій?
© Copyright Got Questions Ministries