settings icon
share icon
Запитання

Як батькам-християнам слід поводитися з вагітною донькою-підлітком?

Відповідь


Одним із аспектів, який християнам запам’ятати найважче, — це те, що не гріх бути вагітною. Не гріх бути вагітною поза шлюбом. І народитися від неодружених батьків — теж не гріх. Гріх — займатися сексом поза шлюбом, і це однаково є гріхом як для чоловіків, так і для жінок. Але небіблійні інтимні стосунки набагато простіше приховати від засуджуючих поглядів, ніж вагітність, і, на жаль, вони завдають меншої шкоди репутації сім’ї у християнській громаді.

Якою би гнітючою не була новина про вагітність доньки-підлітка, важливо зберігати Божу перспективу. Гріх уже скоєно. Що би не підштовхнуло підлітків до нього, цього вже не зміниш. Ця нова ситуація не стосується моральності позашлюбних відносин або репутації сім’ї. Йдеться про розвиток дитини. Усі діти — це благословення від Бога, і Він має план для кожної дитини (Псалом 138:13-18). Навіть якщо обставини, за яких дитина з’являється у світ, далекі від ідеальних, вона є такою ж дорогоцінною та любимою для Бога, як і будь-яка інша.

Вагітна донька є також цінною для Бога. Роль батьків полягає в навчанні та направленні своїх дітей до благочестивого життя, з чим би вони не стикалися. І це є чудовою нагодою зробити саме так. Дівчині може бути страшно, соромно, її переповнюватимуть емоції, і батьки відповідальні за те, щоб допомогти їй подолати все це та навернутися до свого Небесного Отця.

Деякі батьки побоюються, що, виявляючи до своєї доньки любов і підтримку, вони заохочуватимуть до поведінки, яка призвела до вагітності. Проте, знову-таки, бути вагітною і народити дитину — це не гріх, і є багато інших переваг в активній і публічній підтримці вагітного підлітка. Це сприяє формуванню середовища, в якому дитина цінується як благословення. Це заохочує майбутнього батька взяти на себе відповідальність. І це робить аборт набагато менш бажаним варіантом.

Якщо родина відмовляється від своєї вагітної доньки-підлітка — навіть емоційно — у неї буде набагато більше шансів прийняти невірні рішення. Вона може вважати, що вийти заміж за батька дитини — це єдиний варіант. Вона може не знати, як подбати про здоров’я своє та дитини. Інші вагітні підлітки можуть побачити зруйновані стосунки та намагатися приховати власну вагітність.

З іншого боку, дівчина буде в змозі приймати значно розважливіші рішення щодо власного майбутнього і майбутнього дитини, коли відчуватиме прийняття своїх батьків та їхнє любляче керівництво. Емоційне ускладнення цієї ситуації не сприятиме яснішому мисленню. Мудрі батьки допоможуть своїй доньці розглянути можливість залишити дитину або віддати на всиновлення. Також може бути корисним залучити майбутнього батька та його родину; він має нести таку ж відповідальність, що і мати. З молитвою батькам також слід обдумати рівень підтримки, який вони зможуть надати у вихованні дитини. Зверніться до християнських кризових центрів для вагітних, якщо такі існують у вашому регіоні.

Наш Бог — всемогутній, Він може принести радість і благословення навіть із наших гріхів. Попереду на вагітну дівчину та її сім’ю можуть чекати неймовірно важкі часи, проте наш Бог — це Бог-Спаситель.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як батькам-християнам слід поводитися з вагітною донькою-підлітком?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries