settings icon
share icon
Запитання

Що таке даосизм?

Відповідь


Даосизм є релігією, яку переважно сповідують у таких далекосхідних країнах, як Китай, Малайзія, Корея, Японія, В'єтнам і Сінгапур. За поточними підрахунками, кілька сотень мільйонів людей практикують певну форму даосизму; з них 20-30 мільйонів мешкають на материковій частині Китаю. Це досить знаменно, оскільки Китай – це комуністична держава, яка забороняє багато форм релігії. Витоки даосизму можна відстежити аж до 3-го або 4-го століття до Р.Х. Як і багато інших релігій, у ньому є власний набір священних писань, головне з яких називається просто «Дао». Повний спектр даоського канону, в якому містяться й інші тексти, відомий як «Дао цзан». Слово «дао» походить від китайського ієрогліфа з такою ж назвою. Він означає «шлях» або «стежка».

Даосизм ніколи не був уніфікованою релігією і дослідники поділяють його на три категорії: філософську, теологічну та китайську народну релігію. З огляду на широкий спектр вірувань, даосизму досить складно дати точне визначення. Зазвичай, він зосереджується на потоці всесвіту або силі природного устрою, яка підтримує баланс і порядок усіх речей. Дао вважається джерелом існування та «неіснування». Деякі східні релігії називають це «інь і ян» усесвіту, що також може виражатись у рівних силах добра та зла.

Деякі прихильники даосизму вірять у політеїзм, інші практикують поклоніння предкам. Даоси, зазвичай, поклоняються на свята згідно з їхнім календарем, коли в жертву богам або духам померлих предків приноситься їжа. Інші види жертвоприношень включають спалювання паперових грошей – даоси вірять, що вони повторно матеріалізуються в духовному світі для використання померлими предками. Ряд бойових мистецтв, таких як тайцзіцюань і багуачжан, походить із даосизму. Мало хто в західному світі практикує даосизм, а дехто плутає його із дзен, про що свідчать книги «Дао фізики» Фритьофа Капра чи «Дао Вінні-Пуха» Бенджаміна Хоффа.

І хоча слово «дао» означає «шлях», він не є істинним. Багато релігій називають себе одним зі шляхів до Бога. Але Ісус Христос сказав, що Він – єдина «дорога» до Нього (Івана 14:6). Оскільки даосизм це заперечує, то він не може вирішити проблему гріховної природи людства. Усі (крім Ісуса) прийшли у світ, маючи гріховне єство, успадковане від Адама, і це відокремлює нас від Бога. Святий і праведний Бог не може прийняти нічого гріховного. Проте зі Своєї милості Він послав Свого Сина Ісуса (Який був Богом у тілі) в цей світ, аби померти на хресті та обміняти Свою праведність на наші гріхи (2 Коринтянам 5:21). Лише приймаючи цю викупну смерть і вірячи у Христа, ми зможемо уникнути Божого суду й отримати вічне життя (Ефесянам 2:8-9). Саме Христос, а не дао, є «шляхом» до вічного життя.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке даосизм?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries