settings icon
share icon
Запитання

Чому Адамові та Єві не здалося дивним, що змій заговорив із ними?

Відповідь


Цікаво, що змій, який розмовляв з Адамом і Євою, – це не єдиний випадок у Біблії, коли тварина розмовляла. До пророка Валаама заговорила його власна ослиця (див. Числа 22:21-35). Нам слід пам'ятати, що, хоча тварини й неспроможні говорити, є могутні істоти (Бог, ангели, сатана, демони), здатні творити чудеса, в тому числі дозволяючи тваринам розмовляти. Більшість дослідників вважає, що в Едемському саду через змія до людей звертався сатана, а не сама тварина. Таким чином, повідомлення в 3-му розділі книги Буття не має на увазі, що змії мали інтелект, завдяки якому вони могли говорити.

Однак чому Адамові та Єві не здалося дивним те, що тварина розмовляла з ними? Малоймовірно, що вони мали такі ж знання про тварин, які ми маємо зараз. У наш час ми з досвіду знаємо, що тварини нездатні розмовляти, як люди. В Адама та Єви не було дитинства, навколо них не було інших людей, від яких вони могли би чогось навчитися. З огляду на те, що минуло, мабуть, лише кілька днів після їхнього створення, вони могли вважати, що принаймні деякі з тварин могли розмовляти. Можливо також, що це була не перша тварина, яка з ними розмовляла. Сатана або навіть Сам Бог могли й раніше використовувати тварин для спілкування з Адамом і Євою. У цій історії настільки мало подробиць, що залишається лише робити припущення.

І, до речі, те, що Єва відповідала змієві, не було виявом нерозумності. Адже змій розмовляв мовою, зрозумілою для неї, і поставив цілком осмислене питання. Також імовірно, що Адам перебував поруч і міг підтвердити, що їй не привиділось. Їх мало би стривожити не те, що змій розмовляв, а той факт, що він примушував їх сумніватися в Божих вказівках (Буття 3:1), суперечив Йому (Буття 3:4) та ставив під питання Його мотиви (Буття 3:5). Цього мало би бути достатньо, щоб змусити їх припинити розмову зі змієм.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чому Адамові та Єві не здалося дивним, що змій заговорив із ними?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries