Чому Адамові та Єві не здалося дивним, що змій заговорив із ними?


Запитання: Чому Адамові та Єві не здалося дивним, що змій заговорив із ними?

Відповідь:
Цікаво, що змій, який розмовляв з Адамом і Євою, – це не єдиний випадок у Біблії, коли тварина розмовляла. До пророка Валаама заговорила його власна ослиця (див. Числа 22:21-35). Нам слід пам'ятати, що, хоча тварини й неспроможні говорити, є могутні істоти (Бог, ангели, сатана, демони), здатні творити чудеса, в тому числі дозволяючи тваринам розмовляти. Більшість дослідників вважає, що в Едемському саду через змія до людей звертався сатана, а не сама тварина. Таким чином, повідомлення в 3-му розділі книги Буття не має на увазі, що змії мали інтелект, завдяки якому вони могли говорити.

Однак чому Адамові та Єві не здалося дивним те, що тварина розмовляла з ними? Малоймовірно, що вони мали такі ж знання про тварин, які ми маємо зараз. У наш час ми з досвіду знаємо, що тварини нездатні розмовляти, як люди. В Адама та Єви не було дитинства, навколо них не було інших людей, від яких вони могли би чогось навчитися. З огляду на те, що минуло, мабуть, лише кілька днів після їхнього створення, вони могли вважати, що принаймні деякі з тварин могли розмовляти. Можливо також, що це була не перша тварина, яка з ними розмовляла. Сатана або навіть Сам Бог могли й раніше використовувати тварин для спілкування з Адамом і Євою. У цій історії настільки мало подробиць, що залишається лише робити припущення.

І, до речі, те, що Єва відповідала змієві, не було виявом нерозумності. Адже змій розмовляв мовою, зрозумілою для неї, і поставив цілком осмислене питання. Також імовірно, що Адам перебував поруч і міг підтвердити, що їй не привиділось. Їх мало би стривожити не те, що змій розмовляв, а той факт, що він примушував їх сумніватися в Божих вказівках (Буття 3:1), суперечив Йому (Буття 3:4) та ставив під питання Його мотиви (Буття 3:5). Цього мало би бути достатньо, щоб змусити їх припинити розмову зі змієм.

English

Повернутися на стартову українську сторінку

Чому Адамові та Єві не здалося дивним, що змій заговорив із ними?