Якщо християнин скоїв самогубство, чи буде він спасенний?


Запитання: Якщо християнин скоїв самогубство, чи буде він спасенний?

Відповідь:
Дуже сумно, що деякі християни вдаються до самогубства. Трагедію посилює хибне вчення про те, що це автоматично відправляє людину в пекло. Багато хто вважає, що віруючий, який скоїв самогубство, не буде спасенний. Біблія не підтримує це вчення.

Святе Письмо навчає, що з тієї миті, коли ми істинно повірили в Христа, нам гарантоване вічне життя (Івана 3:16). Християни можуть бути впевнені, без жодних сумнівів, що вони мають вічне життя (1 Івана 5:13). Ніщо не може відлучити віруючого від Божої любові (Римлянам 8:38-39), навіть сам віруючий, який скоїв самогубство, – це не може скасувати Божу любов до нас. Ісус помер за всі наші гріхи, і коли істинний християнин під час духовної атаки чи слабкості вдається до самогубства, його гріх так само покривається кров'ю Христа.

Згідно з Біблією, самогубство не визначає нашу вічну долю. Якщо неспасенна людина чинить суїцид, то вона лише «прискорює» свій шлях у пекло. Однак вона опиниться там за відмову від спасіння через віру у Христа, а не через самогубство (див. Івана 3:18). Слід також зазначити, що ніхто не знає, що відбувається в душі людини у ту мить, коли вона помирає. Деякі люди навертаються та приймають Христа перед самою смертю. Можливо, що в останню секунду серце самогубця змінилося і він благав Бога про милість. Нам слід залишити суд для Господа (1 Самуїла 16:7).

Самогубство віруючого свідчить про те, що кожний може стикнутися із відчаєм і що наш ворог – сатана – «душогуб споконвіку» (Івана 8:44). Самогубство було і залишається серйозним гріхом проти Бога. Святе Письмо каже, що це – це вбивство; воно завжди є гріхом. Християни покликані присвятити своє життя Богові, і вирішувати, коли це життя має закінчитися, може лише Він.

Нехай Господь дарує благодать і перспективу псалмоспівця кожному, хто зараз стикається із випробуваннями: «Чого, душе моя, ти сумуєш, і чого ти в мені непокоїшся? Май надію на Бога, бо я Йому буду ще дякувати за спасіння Його, мого Бога!» (Псалом 42:5).

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Якщо християнин скоїв самогубство, чи буде він спасенний?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога