settings icon
share icon
Запитання

Яким чином ми маємо підкорятися Богові?

Відповідь


В усіх новозавітних текстах слово «підкорятися» є перекладом грецького «хіпотассо». «Хіпо» означає «під», а «тассо» – «впорядковувати/організовувати». Це слово та його корінь також перекладаються як «підпорядкований» і «підпорядкування». Його повне значення – «слухатися, підкорятися, бути підпорядкованим». Воно вживалось як військовий термін, що означав «організовувати військові підрозділи під проводом командира». Це слово є чудовим визначенням того, що означає підкорятися Богові, – перебувати під Його командуванням, а не жити згідно з колишнім людським способом життя. Це – процес, що підпорядковує нашу волю волі небесного Отця.

Святе Письмо містить чимало вказівок щодо покори «вищій владі» – див. Римлянам 13:1-7; Євреям 13:17; 1 Петра 2:13-14 і Титу 3:1. Тут маються на увазі принципи правління, які Бог встановив у нашому світі – уряд і керівники, поставлені Ним над нами. Покора владі, якою би вона не була, принесе тимчасове благословення тут і зараз, а для віруючих – і винагороду в майбутньому. Господь має вищу владу, і Він делегує її іншим; тому, аби підкоритися Йому, ми підкоряємося владі, яку Він поставив над нами. Зверніть увагу, що немає жодних уточнень, що розрізняють хорошу і погану владу, справедливу і несправедливу. Ми просто маємо підкорятись, як Господу.

Нам також сказано підкорятися Богові (Якова 4:7). У Посланні до Ефесян 5:21 ми читаємо, що християнам слід коритись «один одному у Христовім страху». Також написано, що дружина має коритися чоловікові, як Господу, а чоловік повинен «любити» свою дружину (Ефесянам 5:22-25). Апостол Петро пише: «Також молоді, – коріться старшим! А всі майте покору один до одного, бо “Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать!”» (1 Петра 5:5). Ключовою темою тут є смирення. Без нього підкоритися Богові неможливо. Послух вимагає від нас смиренної покори владі іншого, і нам сказано, що Господь противиться гордині – протилежності смирення.

Тому смирення та упокорення нашого серця – це рішення, які ми маємо прийняти. Це означає, що ми як відроджені віруючі щодня робимо вибір підкорятися Богові, щоб Святий Дух приводив нас у відповідність до образу Христа. Господь використовуватиме ситуації в нашому житті, щоб дати нам можливість виявляти покору Йому (Римлянам 8:28-29). Потім віруючий отримує Його благодать і можливість ходити в Дусі, а не за своєю колишньою природою. Це досягається через рішення зосередитися на Божому Слові та пізнавати те, що Він забезпечив нам в Ісусі Христі. З того моменту, коли ми народилися згори, в Ньому ми забезпечені всім необхідним, аби стати «зрілими» віруючими. А щоб дізнатися про це забезпечення, нам необхідно вивчати Слово та застосовувати його положення в нашому щоденному житті.

Аби зростати духовно, ми маємо підкорятися Богові в процесі пізнання, який починається від моменту спасіння та продовжується з кожним нашим рішенням підкоритися Йому. Він триватиме доти, доки Господь не прийде знову, або не закличе нас додому. Апостол Павло сказав про це чудові слова: «Ми ж відкритим обличчям, як у дзеркало, дивимося всі на славу Господню, і зміняємося в той же образ від слави на славу, як від Духа Господнього» (2 Коринтянам 3:18).

Бог очікує від нас покори не тому, що Він – тиран, а тому, що Він – люблячий Отець, Який знає, що є кращим для нас. Благословення та мир, які ми отримуємо через щоденну смиренну покору Господу, – це дар благодаті, з яким ніщо не зрівняється в цьому світі.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Яким чином ми маємо підкорятися Богові?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries