settings icon
share icon
Запитання

Як правильно вивчати Біблію?

Відповідь


Розуміння значення Святого Письма є одним із найважливіших завдань, поставлених у цьому житті перед віруючими. Бог не говорить, що ми маємо просто читати Біблію. При її вивченні нам слід поводитись із нею належним чином. Вивчення Святого Письма – це тяжка праця. Поверхневий перегляд Біблії інколи може призвести до неправильних висновків стосовно того, що Бог має на увазі. Таким чином, нам важливо розуміти декілька принципів того, як визначати правильне значення Письма.

1. Моліться і просіть Святого Духа дати вам розуміння. Євангеліє від Івана 16:13 говорить: «А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правди, бо не буде казати Сам від Себе, а що тільки почує, – казатиме, і що має настати, – звістить вам». Ісус мав на увазі Святого Духа, коли говорив, що після приходу (Святий Дух прийшов у день П’ятидесятниці, див. Дії 2) Він наставить учнів у правді. Так само, як Дух керував апостолами у написанні Нового Заповіту, Він керує і нами у сприйнятті Письма. Пам’ятайте, Біблія є Божою книгою і нам варто звертатися до Нього із питаннями щодо її значення. Якщо ви – християнин, то автор Письма – Святий Дух – перебуває у вас, і Він хоче, щоб ви розуміли написане Ним.

2. Не вихоплюйте уривки Біблії з оточуючого їх тексту, так як значення вірша залежить від контексту. Вам завжди слід ознайомлюватися із сусідніми віршами і розділами, а також знати мету написання даної книги. Хоча все Святе Письмо походить від Бога (2 Петра 1:21; 2 Тимофію 3:16), його писали використані Ним люди. Ці люди бачили перед собою тему, ціль написання, конкретні питання, які їм потрібно було підняти. Отже, прочитайте передумови написання біблійної книги, яку ви вивчаєте, щоб вияснити, хто, коли і чому написав її, і кому вона була адресована. Тоді прочитайте розділи, що передують досліджуваному тексту, аби відчути, про що саме говорить автор-людина. Також, дозвольте тексту говорити самому за себе. Інколи люди надають словам своє власне значення, щоб отримати бажане тлумачення.

3. Не намагайтеся бути повністю незалежними під час вашого вивчення Біблії. Вважати, що з кропіткої багатолітньої роботи інших дослідників Святого Письма ви не зможете здобути необхідне розуміння, є проявом самовпевненості. Деякі люди звертаються до Біблії з помилковим переконанням, що вони залежатимуть лише від Святого Духа і зможуть відкрити всі істини Божого Слова. Христос, посилаючи Святого Духа, також дав Своєму Тілу (Церкві) обдарованих людей і духовні дари. Одним із цих дарів є навчання (Ефесянам 4:11-12; 1 Коринфянам 12:28). Ці вчителі дані Господом, щоб допомогти нам правильно розуміти Письмо і слідувати йому. Завжди розумно вивчати Біблію з іншими віруючими, допомагаючи один одному в розумінні і застосуванні істин Божого Слова.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як правильно вивчати Біблію?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries