settings icon
share icon
Запитання

Чи всі матері мають бути домогосподарками?

Відповідь


Тема про матерів-домогосподарок викликає чимало суперечок, особливо в західних країнах, де багато жінок працюють поза домом. Насправді, в Біблії є лише два уривки, які безпосередньо стосуються цього питання. У Титу 2:3-5 написано: «Старші жінки також хай поводяться, як належить святим: щоб не були обмовницями, не піддавалися пияцтву, аби навчали добра і вчили молодих любити чоловіків, любити дітей, щоби були скромними, чистими, добрими господинями, корилися своїм чоловікам, аби не зневажалося Слово Боже» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Другий уривок – 1 Тимофію 5:14, де сказано: «Тому молодшим наказую виходити заміж, народжувати дітей, управляти домом і не давати жодного приводу противникові, щоб лихословити».

Також розглянемо деякі непрямі вказівки. У Притчі 14:1 сказано: «Мудра жінка збудовує свій дім». Хоча для цього й необов’язково бути матір’ю-домогосподаркою, ми бачимо пріоритет, який Бог приділяє дому та участі жінки. Очевидно, що домом не можна нехтувати заради роботи за наймом. Второзаконня 6:4-9 навчає важливості постійного навчання наших дітей. Звичайно, це стосується як матерів, так і батьків. Перебування вдома з дітьми насправді дасть більше можливостей для навчання дітей Божим шляхам. Отже, буквальне застосування цього уривка зі Святого Письма стане цінною інвестицією в життя дітей.

Зрештою, Притчі 31 – це відомий уривок про досконалу дружину та матір. З її опису ми дізнаємося, що вона працювала поза домом. Однак її сім’я ніколи не злидарювала. Вона підтримувала правильний баланс. Сім’я завжди була для неї пріоритетом. І хоча Біблія дає жінкам вибір – залишатися вдома з дітьми або ходити на роботу поза домом – для матері, безумовно, похвально перебувати з дітьми і повністю присвятити себе їхньому вихованню. У Титу 2 і 1 Тимофію 5 жінкам безумовно рекомендується бути вдома зі своїми маленькими дітьми. Що би жінка не обрала, їй слід ставитися до свого дому як до пріоритету та своєї головної сфери впливу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи всі матері мають бути домогосподарками?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries