settings icon
share icon
Запитання

Який біблійний погляд на духовні твердині?

Відповідь


Слово «твердині» зустрічається в Новому Завіті один раз, коли Павло метафорично використав його в описі духовної боротьби християнина: «Бо ходячи в тілі, не за тілом воюємо ми, – зброя-бо нашого воювання не тілесна, але міцна Богом на зруйнування твердинь» (2 Коринтянам 10:3-4). Цей уривок висвітлює наступні факти щодо нашої боротьби:¬¬

1) Ми воюємо не так, як прийнято в цьому світі; земні хитрощі нас не повинні цікавити.

2) Наша зброя – не фізична, бо наша боротьба за своєю природою є духовною. Замість гармат і танків, наша зброя відноситься до «Божих обладунків»: «Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись у броню праведности, і взувши ноги в готовість Євангелії миру. А найбільш над усе візьміть щита віри, яким зможете погасити всі огненні стріли лукавого. Візьміть і шолома спасіння, і меча духовного, який є Слово Боже» (Ефесянам 6:14-17).

3) Наша сила походить лише від Бога.

4) Божий план полягає в зруйнуванні цих духовних твердинь.

Що ж це за «твердині», з якими ми стикаємось? Відразу в наступних словах Павло пояснює метафору: «Ми руйнуємо задуми, і всяке винесення, що підіймається проти пізнання Бога, і полонимо всяке знання на послух Христові» (2 Коринтянам 10:4-5). Ці «задуми» – філософія та мислення світу. «Винесення» стосується того, що пов’язане з гординею, самовпевненістю та всім, зосередженим на людині.

Уявіть собі картину: християнин, зодягнений в духовні обладунки та озброєний духовним мечем, вирішує «завоювати» світ для Христа, але незабаром стикається з перешкодами. Ворог спорудив могутні фортеці, аби протистояти Істині та порушити Божий план викуплення. Ось фортеця людського мислення, укріплена багатьма витонченими аргументами і пастками логіки. А ось замок пристрасті з неприступними бастіонами, захищеними тілесними бажаннями, задоволеннями й жадібністю. Є ще висота гордині, на якій царює людське серце й тішиться думками про свою власну досконалість і самодостатність.

Противник надійно укріпився – ці опорні пункти охоронялися протягом тисяч років, будучи великою стіною опору Істині. Але вони не зупиняють воїна-християнина. Використовуючи надану Богом зброю, він нападає на твердині і, завдяки чудесній силі Христа, стіни руйнуються й бастіони гріха та помилок падають. Переможець-християнин ступає на руїни й захоплює в полон усі неправдиві теорії і людську філософію, що колись пихато заявляли про свою незалежність від Бога.

Якщо це дуже нагадує вам битву Ісуса Навина при Єрихоні, то ви маєте рацію. Якою чудовою ілюстрацією духовної істини є ця історія (Ісуса Навина 6)!

Ми стикаємось із опором не лише тоді, коли ділимось Євангелієм. Ми можемо зустрітися з демонічними твердинями й у власному житті, у своїх сім’ях і навіть у своїх церквах. Кожний, хто боровся зі згубною звичкою, з гординею або кому довелося уникати «молодечих пожадливостей» (2 Тимофію 2:22), знає, що гріх, відсутність віри та світський погляд на життя насправді є «твердинями».

Господь будує Свою Церкву, «і сили адові не переможуть її» (Матвія 16:18). Нам потрібні християнські воїни, які повністю присвятили себе волі Господа Саваота і будуть використовувати надану їм Богом духовну зброю. «Одні колесницями хваляться, а інші кіньми, а ми будем хвалитись Ім’ям Господа, нашого Бога» (Псалом 19:8).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Який біблійний погляд на духовні твердині?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries