settings icon
share icon
Запитання

Що таке духовне зростання?

Відповідь


Духовне зростання – це процес поступового уподібнення до Ісуса Христа. Коли ми віримо в Ісуса, Святий Дух починає процес нашої зміни, приводячи до відповідності з Його образом. Напевно, найкращим чином духовне зростання описане у 2 Посланні Петра 1:3-8: «Усе, що потрібне для життя та побожности, подала нам Його Божа сила пізнанням Того, Хто покликав нас славою та чеснотою. Через них даровані нам цінні та великі обітниці, щоб ними ви стали учасниками Божої Істоти, утікаючи від пожадливого світового тління. Тому докладіть до цього всю пильність, і покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті – пізнання, а в пізнанні – стримання, а в стриманні – терпеливість, а в терпеливості – благочестя, а в благочесті – братерство, а в братерстві – любов. Бо коли це в вас є та примножується, то воно зробить вас нелінивими, ані безплідними для пізнання Господа нашого Ісуса Христа».

У Посланні до Галатів 5:19-23 наводяться два списки. Вірші 19-21 говорять про «вчинки тіла» – ті речі, з якими ототожнювалось наше життя до того, як ми повірили у Христа. Вчинки тіла – це вчинки, в яких нам слід розкаятись, і які, з Божою допомогою, переборювати. При духовному зростанні «вчинки тіла» будуть дедалі менше проявлятись у нашому житті. Другий список складається з «плодів Духа» (вірші 22-23). З ними має ототожнюватись наше теперішнє життя, коли ми пережили спасіння в Ісусі Христі. Духовне зростання визначається плодами Духа, які дедалі частіше проявляються у житті віруючого.

Коли ця зміна спасіння відбудеться, починається духовне зростання. Святий Дух оселяється у нас (Івана 14:16-17). Ми стаємо новими творіннями у Христі (2 Коринтянам 5:17). Старе створіння замінюється новим (Римлянам, 6-7 розділи). Духовне зростання триває протягом усього життя, коли ми вивчаємо і застосовуємо Боже Слово (2 Тимофію 3:16-17), та чинимо за духом (Галатам 5:16-26). Прагнучи до духовного зростання, ми можемо молитися Богові, просячи Його відкрити, в яких сферах Він хоче, щоб ми зростали. Ми можемо просити Бога допомогти нам укріпити нашу віру і знання про Нього. Бог бажає, щоб ми зростали духовно, Він дав усе необхідне для цього. З допомогою Святого Духа ми зможемо постійно переборювати гріх і поступово уподібнюватися до нашого Спасителя, Господа Ісуса Христа.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке духовне зростання?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries