settings icon
share icon
Запитання

У чому полягав гріх Содома й Гоморри?

Відповідь


Біблійна розповідь про Содом і Гоморру записана в 18-19 розділах книги Буття. У 18-му розділі повідомляється про те, як Господь із двома ангелами відвідав Авраама. Він сказав патріархові: «Крик Содома й Гоморри посилився, і їхній гріх став вельми тяжким» (Буття 18:20; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У віршах 22-33 згадується, що Авраам благав помилувати ці міста, оскільки його племінник Лот із родиною мешкали в Содомі.

У 19-му розділі описано, як два ангела, що набули вигляду чоловіків, відвідали Содом і Гоморру. Лот зустрів їх на міській площі та запросив до себе. Ангели погодилися. Потім Біблія повідомляє: «А чоловіки міста, содомці – від малого до старого, увесь народ звідусюди – оточили дім. Вони кликали Лота, гукаючи: Де ті чоловіки, які прийшли до тебе вночі? Виведи їх до нас, щоб нам їх пізнати» (Буття 19:4-5). Потім ангели осліпили всіх мешканців Содома й Гоморри та переконали Лота з родиною втекти звідти, щоб уникнути Божого гніву. Лот і його родина залишили місто, і тоді «Господь послав дощ на Содом і Гоморру – сірку й вогонь від Господа з неба. І знищив ті міста й усю околицю, всіх мешканців міст і рослинність землі» (Буття 19:24-25).

З огляду на цей уривок найпоширеніша відповідь на запитання, в чому полягав гріх Содома й Гоморри, – що це був гомосексуалізм. Саме так виник термін «содомія» щодо статевих зносин між чоловіками. Очевидно, що гомосексуалізм був частиною того, за що Бог знищив ці два міста. Чоловіки Содома й Гоморри хотіли вчинити групове гомосексуальне зґвалтування двох ангелів (які набули вигляду чоловіків). Водночас твердження про те, що гомосексуалізм був єдиною причиною, з якої Бог знищив ці міста, не відповідає Біблії. Їх мешканці безумовно не обмежувалися лише цим гріхом.

В Єзекіїля 16:49-50 сказано: «Ось пороки твоєї сестри Содоми: гординя, пересиченість і байдужа бездіяльність. Такими були і її дочки. Живучи в добробуті, вони бідному й убогому не допомагали. Вкрай зарозумілі, вони робили переді Мною ганебні вчинки…» (тут і далі – виділено автором). Єврейське слово, перекладене тут як «ганебні», стосується чогось огидного з моральної точки зору. Це також використовується в книзі Левіти 18:22, де гомосексуалізм названо «гидотою». Так само і в Юди 7 написано: «Також Содом і Гоморра та довколишні міста, що подібним до них способом чинили розпусту і ходили за іншим тілом...». Отже, хоча гомосексуалізм і не був єдиним гріхом, в який вдавалися міста Содом і Гоморра, він, мабуть, був головною причиною їх знищення.

Ті, хто намагається пом'якшити біблійне засудження гомосексуалізму, стверджують, що їхній гріх полягав у негостинності. Мешканці цих міст безумовно були негостинними. Немає нічого більш негостинного, ніж групове зґвалтування. Проте стверджувати, що Бог стер ці міста та всіх їхніх мешканців з лиця землі за те, що вони виявили негостинність, явно виглядає перебільшенням. Хоча Содом і Гоморра були винні в багатьох інших жахливих гріхах, гомосексуалізм був причиною, з якої Бог вилив палаючу сірку на ці міста, цілковито знищивши їх. І донині територія, на якій вони були розташовані, залишається безлюдною пусткою. Доля цих міст є яскравим прикладом того, як Бог ставиться до гріха в цілому та до гомосексуалізму зокрема.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

У чому полягав гріх Содома й Гоморри?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries