settings icon
share icon
Запитання

Якою є християнська позиція щодо куріння? Чи вважається гріхом куріння?

Відповідь


Біблія ніколи прямо не згадувала про куріння. Проте, все-таки, є декілька розділів, які безпосередньо торкаються цього. По-перше, Біблія рекомендує нам не дозволяти нашим тілам бути підвладними чому-небудь. 1 Коринтянам 6:12 стверджує: «Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно». Немає сумнівів у тому, що куріння – це серйозна залежність. Далі, у тому ж уривку говориться: «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло – то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!» (1 Коринтянам 6:19-20). Куріння, без сумніву, завдає шкоди нашому здоров’ю. Доведено, що куріння ушкоджує легені і, дуже часто, серце.

Чи можна розглядати куріння корисним (1 Коринтянам 6:12)? Чи можна говорити про те, що куріння – це прославлення Бога «в тілі своєму» (1 Коринтянам 6:20)? Чи може людина палити «на Божу славу» (1 Коринтянам 10:31)? Ми вважаємо, що відповідь на усі ці три запитання є одна – «ні». Таким чином, наша думка, що куріння – це гріх, а тому він не повинен практикуватися послідовниками Христа.

Дехто заперечує цю думку, апелюючи до того факту, що багато людей вживають нездорову їжу, а це – така сама залежність, і вона так само шкідливо впливає на їхнє тіло. Для прикладу, багато людей так безнадійно залежні від кофеїну, що вони просто не можуть нормально функціонувати без ранкового горнятка кави. Навіть якщо це дійсно так, то як це оправдує куріння? Наша точка зору є такою, що християни повинні уникати переїдання і надто шкідливої їжі. Так, християни часто лицемірять, засуджуючи один гріх, водночас дозволяючи собі інший… але, знов-таки, це не допомагає прославляти Бога курінням!

Інший аргумент проти цієї позиції – це той факт, що багато з віруючих людей палять, такі як відомий британський проповідник Сперджен. І знову, ми не віримо у те, що цей аргумент має яку-небудь вагу. Ми вважаємо, що Сперджен помилявся стосовно паління. Чи був він в інших відношеннях віруючою людиною і достойним учителем Божого Слова? Безсумнівно! Чи робить це все його дії і звички такими, що прославляють Господа? Ні!

Наполягаючи, що паління є гріхом, ми не стверджуємо тим самим, що курці не будуть спасенні. Багато з віруючих в Ісуса Христа палять. Куріння не заважає людині в кінцевому результаті бути спасенною. Воно пробачається так само, як і будь-які інші гріхи, і це не залежить від того, чи людина тільки збирається стати християнином, чи це вже християнин визнає свій гріх перед Богом (1 Івана 1:9). Водночас, ми твердо віримо у те, що куріння – це гріх, від якого ми повинні позбавитись та долати його з Божою допомогою.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якою є християнська позиція щодо куріння? Чи вважається гріхом куріння?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries