settings icon
share icon
Запитання

Що таке гріх бездіяльності?

Відповідь


Текст в Якова 4:17 повідомляє: «Отже, хто знає, як робити добро, але не робить його, той має гріх» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Гріх бездіяльності або упущення виникає через те, що ми не робимо того, чого навчає Боже Слово. Зазвичай він протиставляється «гріху звершення», який людина коїть активно. Апостол Павло розглядає ці два поняття в Римлянам 7:14-20, визнаючи власну схильність до обох видів гріха. Він робить те, чого не бажає робити, і знає, що гріх звершення – це погано; і він не робить того, що, як він знає, повинен і дійсно бажає робити – гріх упущення. Це – вдала ілюстрація конфлікту нової природи з тілом, в якому вона перебуває.

Класичним новозавітним прикладом є розповідь Ісуса про доброго самарянина. Після того, як одну людину побили й кинули, перші двоє перехожих – священик і левіт, які мали належне знання, – нічого не зробили. Третій же, самарянин, зупинився й виявив співчуття до зраненої людини (Луки 10:30-37). Христос використав цей приклад, навчаючи, що ми також маємо допомагати нужденним. Цим Він ясно повідомив, що не чинити добро – так само гріховно, як і чинити зло.

Далі Ісус описує гріх бездіяльності в Євангелії від Матвія 25:31-46. Козли – яких Він відкинув – це ті, хто бачив голодних і спраглих, але не дав їм їжі та води. Це ті, хто бачив людей, які мали потреби, були хворі чи ув'язнені, але нічого не зробив, щоб одягнути чи втішити їх. Це – приклади гріха бездіяльності. Гріх не був активно скоєний проти цих нужденних людей – їх навмисно не позбавляли їжі чи одягу. Проте був скоєний гріх бездіяльності, коли ті, хто міг надати допомогу, вирішили цього не робити.

Павло коротко підсумовує, пояснюючи, чому ми маємо робити те, що правильно, й утримуватися від гріха бездіяльності: «Роблячи добро, не втрачаймо запалу, бо свого часу пожнемо, якщо не ослабнемо» (Галатам 6:9). Коли ми виконуємо волю нашого Небесного Отця (Матвія 12:50), то уникаємо гріха бездіяльності та ведемо продуктивне, плідне життя, приємне Йому (Римлянам 12:1-2; Івана 15:1-11).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке гріх бездіяльності?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries