settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про наркотики?

Відповідь


У Біблії прямо не говориться про вживання будь-яких наркотиків, відтак нема й конкретних заборон щодо цього. Проте це не означає, що рекреаційне використання психоактивних речовин є допустимим. Навпаки, є декілька надзвичайно чітких біблійних принципів, які виносять вживання наркотиків далеко за межі допустимої поведінки.

Почнемо з того, що християнам дана універсальна вказівка поважати й дотримуватися законів країни, в якій вони живуть (Еклезіаста 8:2-5; Матвія 22:21; 23:2-3; Римлянам 13:1-7; Титу 3:1; 1 Петра 2:13-17). ЄДИНИЙ випадок, коли нам дозволено порушувати закони країни, – це коли вони суперечать Божим вказівкам (Даниїла 3 і 6; Дії 5:29). Інших винятків з цього правила немає. Всупереч поширеній думці, проста незгода із законом не є дозволом його порушувати.

Багато хто стверджує, що вживання марихуани заборонене необґрунтовано. Вони називають лицемірством цю заборону при одночасному дозволі вживання нікотину та алкоголю. Вони можуть бути щирими у своїх переконаннях, але вони помиляються. Простосердечне нехтування законом не скасовує покарання за його порушення, як чітко дає зрозуміти наш Господь. Дорікаючи фарисеям за те, що вони перетворили Закон Мойсея на надмірний тягар, Христос усе ж вимагав, щоб Його учні виконували їхні несправедливо суворі норми (Матвія 23:1-36, особливо 1-4). Покора владі та терпеливість щодо незаслужених страждань і/або гаданої несправедливості (1 Петра 2:18-23) є для нас високим Божим стандартом, навіть якщо це означає необхідність утримуватися від вживання марихуани згідно з «несправедливим» законодавством.

Народжені згори християни не лише повинні підкорятися владі, але й мають вказівку вести бездоганне життя заради справи Євангелія (1 Коринтянам 10:32; 2 Коринтянам 4:2; 6:3; Титу 2:1-8; 2 Петра 3:14). Звичайно, порушення закону не відноситься до бездоганного життя.

Очевидно, що цей принцип не стосується споживачів наркотиків, які мешкають у таких країнах, як Нідерланди, де рекреаційне вживання наркотиків є законним і допустимим. Однак існують більш універсальні правила. Наприклад, усі християни мають бути вірними управителями того, що Бог довірив їм, незалежно від своєї національної приналежності (Матвія 25:14-30). Це включає в себе і наші земні тіла. На жаль, вживання наркотиків – надзвичайно ефективний спосіб зруйнувати своє здоров'я не лише фізично, але й морально та емоційно.

Марихуана, будучи найменш шкідливою з усіх наркотиків, усе ж потенційно смертельна. Прихильники її вживання заспокоюють себе тим фактом, що, на відміну від більшості інших наркотиків, отримати від неї смертельне передозування за нормального споживання (тобто паління) видається неможливим. Але це ніяк не знижує потенційного смертельного ризику раку легенів, емфіземи та інших форм хронічної обструктивної хвороби легень, викликаних палінням марихуани. Хоча вона може надходити в організм і без паління, чим усуваються ці ризики, все одно зберігаються негативні фізіологічні та психологічні наслідки, включаючи порушення репродуктивної та імунної систем, а також когнітивних здібностей.

Крім відповідального управління, ми як християни віримо, що наші тіла нам не належать. Ми були «викуплені за ціну» велику (1 Коринтянам 6:19-20; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), «не тлінним сріблом або золотом, а дорогоцінною кров'ю Христа, як непорочного й чистого Агнця» (1 Петра 1:17-19). Заплативши за нас Своїм життям, Ісус створив у нас дещо абсолютно нове, дещо неймовірне. Надавши нам Свого Духа, Він перетворив нас у своєрідні органічні храми. Отже, турбота про власне здоров'я – це не просто питання відповідального управління, але й богобоязливого благочестя. Це – і дивовижно, і страхітливо.

Ще один біблійний принцип стосується нашої схильності вірити обману. Будучи слабкими істотами, нам властиво помилятися. І оскільки ми є об'єктами великої прихильності Бога, Його вороги – наші вороги. Це включає найголовнішого ворога – диявола – батька неправди (Івана 8:44), найбільш грізного й рішучого супротивника. Всі заклики апостолів бути тверезими та пильнувати (1 Коринтянам 15:34; 1 Солунянам 5:4-8; 2 Тимофію 4:5; 1 Петра 1:13; 4:7; 5:8) нагадують нам про необхідність остерігатися хитрощів диявола (1 Петра 5:8), який прагне ввести нас в оману. Тверезість так само важлива для молитви (1 Петра 4:7), як і послух Богові (Ісаї 1:10-17).

Щодо залежності, то не всі наркотики викликають фізичну залежність. Але всі вони психологічно затягують. І хоча більшість людей знає про фізичну залежність, коли організм не може функціонувати належним чином без чужорідної речовини, психологічна залежність менш відома. Це – поневолення розуму, яке часто характеризується нав'язливими станами та відсутністю бажання кинути шкідливу звичку. Якщо фізична залежність призводить до підкорення тіла, то залежність психологічна підкоряє собі волю. Залежні люди зазвичай кажуть так: «Я зможу кинути, коли захочу, але я поки що просто не хочу». Таке ставлення гарантує тривале вживання наркотиків, коли споживачі стають залежними від них усупереч абсолютно однозначному біблійному принципу. Справа в тому, що ніхто не може зі щирим серцем служити двом панам (Матвія 6:24; Луки 16:13). Будь-який час, проведений на колінах перед богом наркотиків, – це час, проведений спиною до Бога Біблії.

Святе Письмо каже, що Божа рятівна благодать «навчає нас, щоб, відрікшись безбожності й світських пожадань, ми жили чесно, праведно і побожно в теперішньому віці» (Титу 2:12).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про наркотики?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries