settings icon
share icon
Запитання

Чи є лихослів'я гріхом?

Відповідь


Лихослів'я безперечно є гріхом. Біблія каже про це абсолютно однозначно. В Ефесянам 4:29 написано: «Жодне погане слово хай не виходить з ваших уст, а тільки добре для зміцнення віри, щоб воно принесло користь тим, хто слухає» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Текст у 1 Петра 3:10 проголошує: «Бо хто хоче життя любити й бачити добрі дні, нехай утримує свій язик від зла й уста від лукавої мови». В Якова 3:9-12 щодо даного питання підбивається підсумок таким чином: «Ним [язиком] благословляємо Господа й Отця і ним проклинаємо людей, які створені за Божою подобою. З тих самих уст виходить благословення і прокляття. Не годиться, брати мої, щоб так воно було! Хіба з одного джерела виходить солодка й гірка вода? Чи може, брати мої, смоківниця родити оливки, а виноградна лоза – смокви? І солончак не може давати солодкої води».

Яків чітко дає зрозуміти, що в житті християн – «братів» – не має бути місця лихослів'ю. Проводячи аналогію із солодкою та гіркою водою, яка витікає з одного джерела (що абсолютно нехарактерно), він наголошує, що для віруючих так само нехарактерно, щоб і благословення, і прокльони виходили з їхніх уст. Ми не можемо славити Бога, водночас проклинаючи своїх братів.

Ісус пояснив, що з наших уст виходить те, чим сповнені наші серця. Рано чи пізно зло серця виходить з уст через лайки та прокльони. А коли наші серця сповнені Божою добротою, з вуст виливатиметься хвала Йому і любов до інших. Наша мова завжди вказуватиме на те, що є в наших серцях. «Добра людина з доброго скарбу свого серця виносить добро, а погана – зі злого скарбу свого серця виносить зло, бо чим переповнене серце, те промовляють уста!» (Луки 6:45).

Чому лихослів'я є гріхом? Гріх – це стан серця, розуму та «внутрішньої людини» (Римлянам 7:22), який виявляється в наших думках, вчинках і словах. Вживаючи погані слова, ми демонструємо, що наші серця опоганені гріхом, який необхідно висповідати й уникати. Повіривши у Христа, ми отримуємо нову природу від Бога (2 Коринтянам 5:17), наші серця трансформуються, і наша мова відображає цю нову природу (Римлянам 12:1-2). На щастя, навіть коли ми зазнаємо невдачі, наш великий Господь «вірний і праведний, щоби простити нам гріхи й очистити нас від усякої неправедності» (1 Івана 1:9).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є лихослів'я гріхом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries