settings icon
share icon
Запитання

Наскільки важкий гріх може вчинити істинний християнин?

Відповідь


Християни продовжують грішити, навіть будучи спасенними – ми ніколи повністю не звільнимося від гріха, поки не помремо або поки не повернеться Ісус. Проте навернення до Христа веде до зміненого життя (2 Коринтянам 5:17). Навернена людина рухається від справ плотської природи (Галатам 5:19-21) до виявлення плодів Духа (Галатам 5:22-23), оскільки Святий Дух, перебуваючи в ній, набуває дедалі більшого контролю над її життям. Ця зміна не відбувається миттєво – вона здійснюється протягом тривалого часу. Якщо людина не демонструє зміненого життя, то вона, найімовірніше, не є істинно віруючою. Християни можуть чинити важкі гріхи. Історія сповнена згадок про християн (або тих, хто так себе називав), які чинили жахливі злочини. Проте Ісус помер і за ці гріхи також. Це є ще однією причиною, щоб не грішити!

У 1 Коринтянам 6:9-11 апостол Павло описує гріховний спосіб життя, від якого віруючі отримали визволення. Вірш 11 говорить: «І такими були дехто з вас, але ви обмились, але освятились, але виправдались Іменем Господа Ісуса Христа й Духом нашого Бога». Зверніть увагу на слово «були». Віруючі чинили речі, перелічені у віршах 9-10, але тепер вони змінилися. Чи може людина, що колись була розпусником, п’яницею чи гомосексуалістом, спастися? Так. Чи є віруючою людина, що живе в постійному гріху? Ні. Коли ми стаємо християнами, наше життя цілковито змінюється. Ті ж, хто веде гріховне життя та називає себе християнином, обманюють або оточуючих, або самих себе, або ж насправді є віруючими, яким належить зазнати суду й кари Божої (Євреям 12:5-11).

Різниця між невіруючим грішником і грішником віруючим полягає в тому, що перший любить свій гріх, а другий ненавидить його. Віруючий, зустрівши у своєму житті Господа, шкодує про гріх, сповідує його та бажає ніколи більше не повертатися до нього, покладаючись на Божу силу та благодать. Він не думає про те, скільки він може грішити і залишитися при цьому християнином. Він, швидше, турбується про те, як уникнути виявів гріха у майбутньому.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Наскільки важкий гріх може вчинити істинний християнин?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries