settings icon
share icon
Запитання

Чи є гріх, який Бог не прощає?

Відповідь


Для народжених згори Божих дітей непростимого гріха не існує. Усі гріхи були прощені на хресті тим, хто належить Христу. Коли Ісус сказав: «Звершилося!» (Івана 19:30; тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), Він мав на увазі, що покарання за всі гріхи було цілковито виконане. Слово, перекладене як «звершилося», є грецьким словом «тетелестай». Це слово мало декілька значень. Воно було аналогом сьогоднішнього штампа «сплачено» на квитанціях, а також означало виконання вироку для злочинця. Напис «тетелестай» прибивали до дверей будинку злочинця, аби показати, що він повністю розрахувався за свої злочини.

Можна побачити аналогію з хресним договором між Господом Ісусом і Богом Отцем. Ісус Христос виконав договір і задовольнив Божу справедливу вимогу щодо сплати за гріхи. Господь Ісус Христос став жертвою за наш гріх – «Агнець Божий, що на Себе бере гріх світу!» (Івана 1:29). Коли Христос був відокремлений від Бога Отця впродовж тих трьох годин надприродної темряви (Матвія 27:45), договір було скріплено печаттю. Як ми читаємо в Євангелії від Луки, Ісус возз’єднався з Отцем. «Скрикнувши гучним голосом, Ісус промовив: Отче, у Твої руки передаю Свій дух! Сказавши це, Він віддав духа» (Луки 23:46). Отже, за всі гріхи було сплачено раз і назавжди.

Однак існує умова для прощення гріхів Богом. Людина має прийти до Бога через Господа Ісуса Христа. «Ісус говорить йому: Я є дорога, і правда, і життя! Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене» (Івана 14:6). Боже прощення доступне для всіх бажаючих (Івана 3:16), але для тих, хто не вірить у Христа, немає прощення або відпущення гріхів (Дії 10:43). Отже, єдиний гріх, який Бог не простить у цей благодатний вік, – це гріх тих, хто помирає, не повіривши в Ісуса Христа. Якщо людина не відгукується на пропозицію, зроблену Богом через Господа Ісуса Христа, вона переходить у вічність відокремленою від Бога і тому залишається непрощенною.

Народжені згори віруючі також грішать, і коли ми це робимо, то порушуємо стосунки з Господом. Однак, Бог забезпечив нам шлях для повернення. Святий Дух, що перебуває в кожному народженому згори віруючому, викриває нас у гріху, і ми маємо вибір – повернутися на правильний шлях і відновити наші взаємини, чи ні. Якщо людина народжується згори й приймає Христа як свого Спасителя, то немає жодних шансів на те, щоб вона втратила своє вічне життя за свої вчинки. Ми можемо втратити нашу спільність з Богом і радість від нашого спасіння, але це можливо виправити за допомогою негайного каяття.

Перше послання Івана є листом до народжених згори віруючих. У ньому міститься практична інформація щодо того, як підтримувати взаємини з Господом. «Якщо ж визнаємо свої гріхи, то Він, вірний і праведний, щоби простити нам гріхи й очистити нас від усякої неправедності» (1 Івана 1:9). У цьому вірші, якщо його правильно використовувати, вказано спосіб для відновлення наших з Богом взаємин, коли ми згрішимо. «Коли скажемо, що не маємо гріха, то самих себе обманюємо, і немає в нас правди» (1 Івана 1:8). Але пам’ятайте, що цей лист – до народжених згори віруючих. Бог не має ілюзій щодо нас і нашої здатності грішити, тому й нам не слід обманюватися.

Слово «якщо» на початку 1 Івана 1:9 – «якщо» третього ступеню в грецькій мові, що означає «може бути так, а може й ні». Тут є умова для нас – «якщо ж визнаємо». Це поняття в грецькій мові звучить як «гомологія», що означає «говорити те ж саме, або посилатися на факт». «Гомо» означає «те ж саме», а «логос» – «слово». Воно означає, що ми погоджуємося з Богом у тому, що згрішили. Але гріх був прощений на хресті, й усі наші гріхи як народжених згори віруючих були прощені. Це законний факт. Нам слід ходити у світлі та мати спільність, тому що таким є наше становище в Ісусі Христі. «Коли ж ходимо у світлі, як Сам Він є у світлі, то маємо спільність одне з одним, і кров Ісуса [Христа], Його (Божого) Сина, очищає нас від усякого гріха» (1 Івана 1:7). Проте це не надає нам особливого права продовжувати грішити; ні, народжені згори віруючі, що ходять у світлі та спілкуються з Богом, мають негайно визнавати свій гріх, зберігаючи постійні й чіткі взаємини з Господом.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи є гріх, який Бог не прощає?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries