settings icon
share icon
Запитання

Якими є ознаки останнього часу?

Відповідь


Євангеліє від Матвія 24:5-7 дає нам деякі важливі ключі для визначення підходу до останнього часу: «Бо багато хто прийде в Ім’я Моє, кажучи: „Я Христос”. І зведуть багатьох. Ви ж про війни почуєте, і про воєнні чутки, – глядіть, не лякайтесь, бо „статись належить тому”. Але це не кінець ще. Бо „повстане народ на народ, і царство на царство”, і голод, мор та землетруси настануть місцями». Велика кількість фальшивих месій, війн, голоду, епідемій та природних катаклізмів – усі ці моменти є «ознаками» останнього часу. Тим не менше, навіть у даному тексті нам говориться про те, що ми не повинні лякатися (Матвія 24:6), бо ж ці події будуть тільки початком «терпінь породільних» (Матвія 24:8), – кінець ще не настав (Матвія 24:6).

Багато дослідників вказують на кожен землетрус, кожне політичне хвилювання і кожну атаку на Ізраїль як на точну ознаку того, що останній час стрімко наближається. Хоча ці події насправді попереджають про це, вони не обов’язково є сигналами того, що він уже настав. Апостол Павло попереджував, що останні дні принесуть вражаюче посилення фальшивих вчень: «Від віри відступляться дехто в останні часи, ті хто слухає духів підступних і наук демонів» (1 Тимофію 4:1). Останні дні описані як «тяжкі часи» через вражаюче погіршення людського характеру і людей, які активно «протиставляються правді» (2 Тимофію 3:1-9; див. також 2 Солунян 2:3).

Інші можливі ознаки будуть містити відновлення юдейського храму в Єрусалимі, збільшену ворожість до Ізраїлю, а також кроки до впровадження всесвітнього правління. Тим не менше, найбільш помітним передвістям останніх часів являється сама ізраїльська нація. У 1948 році Ізраїль вперше з 70 р. н. е. був визнаний незалежною державою. Справа у тому, що Бог обіцяв Аврааму, що його нащадки будуть мати Край Ханааський «на вічне володіння» (Буття 17:8), а Єзекіїль передрікав фізичне і духовне воскресіння Ізраїлю (Єзекіїля 37). Існування Ізраїлю як нації на своїй власній землі важливе у світлі пророцтва про останній час, через вагоме положення Ізраїлю в есхатології (Даниїла 10:14; 11:41; Об’явлення 11:8).

Пам’ятаючи про ці ознаки, нам слід бути обачними і передбачливими щодо очікування останнього часу. Але, тим не менше, ми не повинні сприймати будь-які поодинокі події як безсумнівні ознаки скорого настання останнього часу. Бог дав нам достатньо інформації, щоб ми могли бути готові, але недостатньо – аби бути самовпевненими.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якими є ознаки останнього часу?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries