settings icon
share icon
Запитання

Чому сексуальна спокуса є більшою проблемою для чоловіків, ніж для жінок?

Відповідь


Хоча жінки в жодному разі не застраховані від сексуальних спокус, чоловіки загалом стикаються з ними значно частіше. Чоловіки також частіше зраджують. У дошлюбних стосунках вони частіше вимагають сексу від своїх партнерок.

Чому так? Чому сексуальна спокуса є більшою проблемою для чоловіків, ніж для жінок? Біблія не намагається відповісти на питання «чому». Замість цього вона абсолютно чітко дає зрозуміти, що сексуальна аморальність завжди є гріхом (Дії 15:20; 1 Коринтянам 5:1; 6:13, 18; 10:8; 2 Коринтянам 12:21; Галатам 5:19; Ефесянам 5:3; Колосянам 3:5; 1 Солунянам 4:3; Юди 7). Той факт, що подолати сексуальну спокусу чоловікам часто буває важче, не є виправданням. «Важко чинити опір» – Бог не прийме таке пояснення від чоловіка або жінки щодо цього. Знов-таки сексуальна аморальність завжди є гріхом. Отже, сексуальну спокусу необхідно долати (1 Коринтянам 6:18), незалежно від того, сильна вона чи слабка, і хто спокушається – чоловік або жінка.

Оскільки Святе Письмо конкретно не дає відповіді щодо того, чому сексуальна спокуса є більшим викликом для чоловіків, ніж для жінок, ми можемо звернутися за поясненням до біології/фізіології. Фізіологічно чоловіки зазвичай мають сильніший статевий потяг, ніж жінки. Чоловіки від природи думають про секс і бажають його частіше. Чоловіче тіло має більше бажання до вивільнення, яке забезпечує секс. Це посилюється тим, що чоловіки набагато легше стимулюються візуально, ніж жінки (що також пояснює, чому вони значно більше схильні до захоплення порнографією). Простого погляду на привабливу жінку іноді достатньо, щоб викликати статевий потяг у чоловіка. Якщо спокуслива думка не буде негайно відкинена (з Божою допомогою), вона може перетворитися на вируючий потік спокуси, проти якого дуже важко встояти.

Знову-таки можна сказати, що чоловічий статевий потяг – це факт, а не виправдання. Якщо чоловік піддається сексуальній спокусі, йому нікого звинувачувати, крім себе. У 1 Коринтянам 10:13 сказано: «Вам випало лише людське випробування. Та вірний Бог не допустить, щоб ви випробовувалися понад міру, але при випробуванні дасть і вихід, аби ви могли його витримати» (Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Якщо ми не скористаємося наданим Господом «виходом», то в нас немає виправдань. Сексуальна спокуса може бути сильною, і сексуальний гріх є одним із найруйнівніших гріхів (1 Коринтянам 6:18). Але з Божою допомогою їх можна перемогти. Це стосується як чоловіків, так і жінок.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому сексуальна спокуса є більшою проблемою для чоловіків, ніж для жінок?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries