Чому сексуальна чистота настільки важлива?


Запитання: Чому сексуальна чистота настільки важлива?

Відповідь:
Бог дав чоловікові та жінці радість і задоволення від сексуальних зносин у межах шлюбу, і Біблія чітко каже про важливість підтримки сексуальної чистоти в ньому (Ефесянам 5:31). Люди добре знають про приємний ефект цього Божого дару, але винесли його далеко за межі шлюбу в практично всі сфери. Світська філософія – «роби те, що приносить задоволення», проникає в культури, особливо на заході, такою мірою, що сексуальна чистота вважається архаїчною та непотрібною.

Але зверніть увагу, що каже про сексуальну чистоту Господь. «Це ж воля Божа – ваше освячення, щоб ви берегли себе від розпусти, щоб кожний з вас умів свої посудини берегти у святості й честі, а не в пожадливій похоті, як язичники, котрі не знають Бога ... Адже Бог покликав нас не до нечистоти, а до освячення» (1 Солунянам 4:3-5, 7; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У цьому уривку викладені причини, через які Господь закликає Своїх дітей до сексуальної чистоти в їхньому житті.

По-перше, ми маємо бути «святими», і з цієї причини нам слід уникати сексуальної аморальності. Грецьке слово, перекладене як «святий», буквально означає «очищений, зроблений святим, присвячений [Богу]». Як християни ми маємо вести «очищене» життя, бо отримали святість у момент обміну наших гріхів на праведність Ісуса на хресті та стали в Ньому абсолютно новими творіннями (2 Коринтянам 5:17-21). Наша колишня природа з усією її нечистотою – сексуальною та іншою – померла, і тепер ми живемо вірою в Того, Хто помер за нас (Галатам 2:20). Залишатися в сексуальній нечистоті (розпусті) означає заперечувати все вищесказане та ставити під сумнів істинність нашого народження згори. Освячення (процес, завдяки якому ми стаємо дедалі більше схожими на Христа) є важливим доказом реальності нашого спасіння.

Ми також читаємо у 1 Солунянам 4:3-5 про необхідність контролювати своє тіло. Піддаючись сексуальній аморальності, ми демонструємо, що Святий Дух не сповнює нас, оскільки ми не маємо одного з Його плодів – самоконтролю. Всі віруючі виявляють плоди Духа (Галатам 5:22-23) більшою чи меншою мірою в залежності від того, чи дозволяють вони Йому контролювати себе. Неконтрольовані бажання – справа тіла (Галатам 5:19), а не Духа. Тому контролювати свої бажання й вести сексуально чисте життя важливо для кожного, хто заявляє, що знає Христа. Чинячи це, ми шануємо Господа своїм тілом (1 Коринтянам 6:18-20).

Ми знаємо, що Божі правила та дисципліна відображають Його любов до нас. Дотримання Його слів лише допоможе в нашому житті. Підтримуючи сексуальну чистоту до шлюбу, ми уникаємо емоційних труднощів, які можуть негативно вплинути на майбутні стосунки і шлюб. Окрім того, зберігаючи чистоту шлюбного ложа (Євреям 13:4), ми зможемо відчути беззастережну любов до своїх партнерів, яку перевершує тільки велика любов Господа до нас.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Чому сексуальна чистота настільки важлива?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога