settings icon
share icon
Запитання

Чому сексуальна чистота настільки важлива?

Відповідь


Бог дав чоловікові та жінці радість і задоволення від сексуальних зносин у межах шлюбу, і Біблія чітко каже про важливість підтримки сексуальної чистоти в ньому (Ефесянам 5:31). Люди добре знають про приємний ефект цього Божого дару, але винесли його далеко за межі шлюбу в практично всі сфери. Світська філософія – «роби те, що приносить задоволення», проникає в культури, особливо на заході, такою мірою, що сексуальна чистота вважається архаїчною та непотрібною.

Але зверніть увагу, що каже про сексуальну чистоту Господь. «Це ж воля Божа – ваше освячення, щоб ви берегли себе від розпусти, щоб кожний з вас умів свої посудини берегти у святості й честі, а не в пожадливій похоті, як язичники, котрі не знають Бога ... Адже Бог покликав нас не до нечистоти, а до освячення» (1 Солунянам 4:3-5, 7; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У цьому уривку викладені причини, через які Господь закликає Своїх дітей до сексуальної чистоти в їхньому житті.

По-перше, ми маємо бути «святими», і з цієї причини нам слід уникати сексуальної аморальності. Грецьке слово, перекладене як «святий», буквально означає «очищений, зроблений святим, присвячений [Богу]». Як християни ми маємо вести «очищене» життя, бо отримали святість у момент обміну наших гріхів на праведність Ісуса на хресті та стали в Ньому абсолютно новими творіннями (2 Коринтянам 5:17-21). Наша колишня природа з усією її нечистотою – сексуальною та іншою – померла, і тепер ми живемо вірою в Того, Хто помер за нас (Галатам 2:20). Залишатися в сексуальній нечистоті (розпусті) означає заперечувати все вищесказане та ставити під сумнів істинність нашого народження згори. Освячення (процес, завдяки якому ми стаємо дедалі більше схожими на Христа) є важливим доказом реальності нашого спасіння.

Ми також читаємо у 1 Солунянам 4:3-5 про необхідність контролювати своє тіло. Піддаючись сексуальній аморальності, ми демонструємо, що Святий Дух не сповнює нас, оскільки ми не маємо одного з Його плодів – самоконтролю. Всі віруючі виявляють плоди Духа (Галатам 5:22-23) більшою чи меншою мірою в залежності від того, чи дозволяють вони Йому контролювати себе. Неконтрольовані бажання – справа тіла (Галатам 5:19), а не Духа. Тому контролювати свої бажання й вести сексуально чисте життя важливо для кожного, хто заявляє, що знає Христа. Чинячи це, ми шануємо Господа своїм тілом (1 Коринтянам 6:18-20).

Ми знаємо, що Божі правила та дисципліна відображають Його любов до нас. Дотримання Його слів лише допоможе в нашому житті. Підтримуючи сексуальну чистоту до шлюбу, ми уникаємо емоційних труднощів, які можуть негативно вплинути на майбутні стосунки і шлюб. Окрім того, зберігаючи чистоту шлюбного ложа (Євреям 13:4), ми зможемо відчути беззастережну любов до своїх партнерів, яку перевершує тільки велика любов Господа до нас.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому сексуальна чистота настільки важлива?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries