settings icon
share icon
Запитання

Як християнам слід розглядати статеве виховання?

Відповідь


Рано чи пізно діти дізнаються про секс від когось. Можливі варіанти: однолітки, порнографія, школа, експериментування або батьки. Найкраще місце для статевого виховання – це дім як природна складова виховання дитини «на початку [її] шляху» (Притчі 22:6; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Бог дав батькам обов’язок навчати дітей Його поглядам на всі сфери життя, включаючи й сексуальні відносини (Ефесянам 6:1-4).

Через складність людської сексуальності фізичні аспекти біологічного розмноження не можуть бути відокремлені від моральної відповідальності. Незалежно від того, чи отримують діти статеве виховання у школі чи навіть у церкві, батьки зобов’язані подбати про те, щоб їхні діти були належним чином поінформовані про біологічні та моральні аспекти сексуальних відносин. Перекладати навчання цінностям на інших у багатьох сучасних культурах є небезпечним, особливо щодо питань сексуальності.

Що Біблія каже про секс? Це – дар від Бога, і його слід розглядати таким. Господь створив секс для двох цілей: розмноження та єднання між чоловіком і дружиною (Буття 1:28; Матвія 19:6; Марка 10:7-8; 1 Коринтянам 7:1-5). Будь-яке інше його використання є гріхом (1 Коринтянам 6:9, 18; 1 Солунянам 4:3). На жаль, багато людей у нашому світі не вірять цим істинам. Унаслідок цього виникають різні збочення, що завдають багато непотрібного болю. Батьки, які належним чином навчають своїх дітей про секс, можуть допомогти їм відрізнити істину від помилок, виявляти мудрість і, зрештою, повною мірою насолодитися даром сексуальності.

У більшості сучасних навчальних методик зі статевого виховання збочення, блуд, гомосексуалізм і спільне життя до шлюбу розглядаються як «нормальні» виявлення сексуальності. Про рамки йдеться лише в контексті запобігання негативним наслідкам. Усе це суперечить Святому Письму (1 Коринтянам 6:9; Левіти 20:15-16; Матвія 5:28). Батьки-християни мають брати активну участь у всіх аспектах освіти своїх дітей, особливо у сферах, які суперечать біблійному вченню. Їм слід бути в курсі, чого навчають їх дітей, і коригувати будь-яку хибну інформацію. Вони також повинні навчати своїх дітей так, щоб ті могли відрізняти біблійну істину від культурної помилки. Бог покладає відповідальність за виховання дітей на батьків (Ефесянам 6:4), а не на школу, церкву чи уряд.

Багато батьків вважають тему сексуальних відносин незручною, але так не має бути. Їм слід починати, коли діти ще маленькі; обговорювати з дошкільнятами їхні тіла та те, як чоловіки й жінки відрізняються одне від одного. Ці розмови природним чином переходять у більш складні сфери в міру зростання дитини. Важливо, щоб вона знала, що може поговорити з мамою або татом про все, що її турбує.

Інформація про секс «бомбардує» нас з усіх боків, тому бесіди між батьками та дітьми мають починатися дуже рано. Перш ніж батьки дозволять шкільній системі навчати сексуальності або моралі своїх дітей, вони мають переконатися, що ті вже знають правду. Далі вкрай важливо знати, чого діти навчаються та як вони застосовують свої знання. Підтримка постійного, відвертого діалогу є ключем до того, щоб залишатися відповідальними за те, що вивчають діти. Коли батьки виявляють ініціативу в навчанні, у дітей буде фундамент, на основі якого вони зможуть розпізнавати й відкидати помилки, які світ подає як істину.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як християнам слід розглядати статеве виховання?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries