settings icon
share icon
Запитання

Що означають сімдесят тижнів із пророцтва Даниїла?

Відповідь


Пророцтво про сімдесят тижнів, років-тижнів або седмиць – одне з найбільш значних і детальних месіанських пророцтв Старого Завіту. Воно записане в Даниїла 9. На початку розділу пророк молиться за Ізраїль, визнаючи гріхи народу проти Бога та просячи про Його милість. Під час молитви з'являється ангел Гавриїл і дає йому видіння про майбутнє Ізраїлю.

Розподіл
У 24-му вірші ангел каже: «Сімдесят років-тижнів призначено для твого народу та для міста твоєї святині». Майже всі дослідники погоджуються з тим, що сімдесят «років-тижнів» слід сприймати як сімдесят седмиць, інакше кажучи – 490 років. Ці вірші певною мірою є «годинником», який дає уявлення про час приходу Месії та деякі події, що супроводжуватимуть його.

Ці 490 років поділені в пророцтві на три частини: одна складається з 49 років, друга – з 434 років і третя – з семи. Ця третя, остання седмиця, поділена ще наполовину. У вірші 25-му сказано: «від виходу наказу, щоб вернути Ізраїля й збудувати Єрусалим, аж до Владики Месії сім тижнів та шістдесят і два тижні». Сім «тижнів» – це 49 років, а шістдесят два – ще 434 роки, що в підсумку дає нам 483 роки.

Цілі
У пророцтві (вірш 24) описані Божі цілі щодо цих років: 1) «переступ буде докінчений»; 2) «міра гріха буде повна»; 3) «вина буде спокутувана»; 4) «вічна правда приведена»; 5) «будуть потверджені видіння й пророк» і 6) «щоб помазати Святеє Святих».

Зверніть увагу, що ці цілі стосуються цілковитого викорінення гріха й утвердження праведності. Пророцтво про 70 тижнів описує те, що станеться до встановлення Христом Його тисячолітнього царства. Особливо слід звернути увагу на третю мету: спокутування вини. Смерть Ісуса на хресті стала спокутою за всі гріхи (Римлянам 3:25; Євреям 2:17).

Виконання
Гавриїл сказав, що пророчий відлік почнеться від моменту виходу наказу про відновлення Єрусалиму. Від цього наказу до часу Месії мало пройти 483 роки. З історії відомо, що відбудувати Єрусалим наказав перський цар Артаксеркс 445 р. до н.е. (див. Неемії 2:1-8).

Перша частина з 49 років (сім «років-тижнів» або седмиць) охоплює час відновлення Єрусалиму – «і відбудований буде майдан і вулиця, і то буде за тяжкого часу» (Даниїла 9:25). Відновлення описане в книзі Неемії.

Зважаючи на те, що єврейський рік складався з 360 днів, і відрахувавши 483 роки від 445 р. до н.е., ми маємо 30 р. н.е., що збігається з тріумфальним в'їздом Ісуса до Єрусалиму (Матвія 21:1-9). Пророцтво потім вказує – коли мине 483 роки, то «буде погублений Месія» (вірш 26). Ця частина пророцтва виконалася з розп'яттям Христа.

У вірші 26 пророцтво продовжується – після вбивства Месії «це місто й святиню знищить народ володаря, що прийде». Це сповнилося з руйнуванням Єрусалиму 70 р. н.е. «Володар, що прийде» також вказує на антихриста, який, схоже, матиме якийсь зв'язок із Римом, оскільки саме римляни знищили Єрусалим.

Заключний тиждень
Із 70 тижнів 69 вже мали місце в історії людства. Ще одному належить виконатися. Більшість дослідників вважають, що зараз ми живемо під час величезного інтервалу між 69-ю та 70-ю седмицею. Пророчий «годинник» немовби тимчасово зупинився. Остання седмиця Даниїла – це те, що ми зазвичай називаємо періодом скорботи або лиха.

Це пророцтво також проливає світло на деякі дії антихриста, «володаря, що прийде». У вірші 27 сказано: «Він зміцнить заповіта для багатьох за один тиждень». Однак «за півтижня» він встановить гидоту спустошення в храмі. Ісус попереджав про цю подію в Матвія 24:15. Після того, як антихрист порушить заповіт з Ізраїлем, почнеться час «скорботи великої» (Матвія 24:21).

Даниїл також пророкує, що антихрист буде покараний. Він правитиме лише доти, «поки знищення й рішучий суд кари не виллється на спустошителя» (Даниїла 9:27). Бог дозволить злу дійти певної межі, і тоді на антихриста впаде суд.

Висновок
Пророцтво про сімдесят тижнів є складним і вражаюче детальним; про нього написано дуже багато праць. Існують різні його інтерпретації, проте надане нами вище тлумачення відображує діспенсаційну, премілленаристичну позицію. Одне можна сказати напевно: в Бога є план, і все відбувається згідно з ним. Він знає кінець від самого початку (Ісаї 46:10), і ми завжди маємо з нетерпінням чекати на Його тріумфальне й славне повернення (Об'явлення 22:7).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означають сімдесят тижнів із пророцтва Даниїла?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries