settings icon
share icon
Запитання

Хто такі сім Божих духів?

Відповідь


«Сім Божих духів» згадуються в книзі Об'явлення 1:4; 3:1; 4:5 і 5:6. Вони не визначені конкретно, тому ми не можемо робити будь-яких остаточних висновків. В Об'явлення 1:4 згадується, що сім духів перебувають перед престолом Бога. У 3:1 говориться, що Ісус Христос «має сім Божих духів». Об'явлення 4:5 пов'язує сімох духів із сімома вогняними свічниками, що горять перед престолом Господа. У 5:6 написано про сімох духів із сімома очима Агнця, «посланих на всю землю».

Існує щонайменше три можливих тлумачення щодо семи Божих духів. По-перше, вони символізують Святого Духа. У Біблії, а особливо в книзі Об'явлення, число 7 використовується для позначення досконалості та завершеності. Якщо значення «сімки» в «семи духах» полягає в цьому, тоді тут мова йде не про сімох різних Божих духів, а радше про досконалого Святого Духа. Інша думка полягає в тому, що під сімома духами маються на увазі сім ангельських істот, можливо, серафимів або херувимів. Це відповідає численним згадкам про ангельських істот у книзі Об'явлення (4:6-9; 5:6-14; 19:4-5).

Третій варіант ґрунтується на наступних словах із книги пророка Ісаї 11:2: «І спочине на Нім Дух Господній, – дух мудрости й розуму, дух поради й лицарства, дух пізнання та страху Господнього». У такому разі, сімома Божими духами можуть бути: 1) Дух Господній; 2) дух мудрості; 3) дух розуму; 4) дух поради; 5) дух лицарства; 6) дух пізнання; 7) дух страху перед Господом. Біблія нам конкретно не повідомляє, ким/чим є ці сім духів, але перше тлумачення – що вони символізують Святого Духа – видається найімовірнішим.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Хто такі сім Божих духів?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries