Це сім висловів, які Ісус Христос проголосив на хресті?


Запитання: Це сім висловів, які Ісус Христос проголосив на хресті?

Відповідь:
Це сім висловів, які Ісус Христос проголосив на хресті:

1. Євангеліє від Матвія 27:46 повідомляє нам, що близько дев’ятої години Ісус скрикнув гучним голосом, кажучи: «Елі, Елі, лема савахтані?», що означало: «Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?» (тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Цими словами Ісус передав Своє почуття самотності, тому що Бог поклав на Нього гріхи світу, і через це Бог повинен був «відвернутися» від Ісуса. Відчуваючи тягар гріха, Ісус єдиний раз за всю вічність зазнав відокремлення від Бога. Таким чином також виповнилося пророче твердження з Псалму 21:1.

2. «Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять!» (Луки 23:34). Ті, хто розпинав Ісуса, повністю не усвідомлювали, що роблять, бо вони не знали Його як Месію. Їхнє незнання божественної істини не означає, що вони заслужили прощення, і молитва Христа під час їхніх знущань над Ним є вираженням безмежного співчуття Божественної благодаті.

3. «Запевняю тебе: сьогодні ти будеш зі Мною в раю!» (Луки 23:43). Цим твердженням Ісус переконує одного з розіп’ятих на хресті злочинців, що той потрапить з Ним на небеса, коли помре. Це право було надане, тому що перед самою смертю злочинець виразив свою віру в Ісуса, визнавши Його (Луки 23:42).

4. «Отче, у Твої руки передаю Свій дух!» (Луки 23:46). Ісус добровільно віддає Свою душу Отцеві, вказуючи на те, що Він помирає і що Бог приймає Його жертву. Він «приніс Себе, непорочного, Богові» (Євреям 9:14).

5. «Жінко, ось твій син!» і «Ось твоя мати!». Коли Ісус побачив Свою матір, яка стояла біля хреста з апостолом Іваном, Його улюбленим учнем, Він передав опіку про Свою матір Іванові. З того часу Іван узяв її до себе додому (Івана 19:26-27). У цьому вірші Ісус, найбільш співчутливий Син, забезпечує опіку для Своєї земної матері після Його смерті.

6. «Прагну!» (Івана 19:28). Ісус виконав месіанське пророцтво з Псалму 68:22: «Дали мені в їжу жовч, і в моїй спразі мене напоїли оцтом». Сказавши, що хотів пити, Ісус спонукав римських охоронців дати Йому оцет, як це було прийнято під час розп’яття, виконавши цим пророцтво.

7. «Звершилося!» (Івана 19:30). Останні слова Ісуса означали, що Його страждання закінчилися, і всі діла, доручені Йому Отцем – проповідувати Євангеліє, творити чудеса та досягти вічного спасіння для Свого народу – були виконані. Борг за гріх було сплачено.

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Це сім висловів, які Ісус Христос проголосив на хресті?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога