settings icon
share icon
Запитання

Це сім висловів, які Ісус Христос проголосив на хресті?

Відповідь


Це сім висловів, які Ісус Христос проголосив на хресті:

1. Євангеліє від Матвія 27:46 повідомляє нам, що близько дев’ятої години Ісус скрикнув гучним голосом, кажучи: «Елі, Елі, лема савахтані?», що означало: «Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?» (тут і далі – Четвертий сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Цими словами Ісус передав Своє почуття самотності, тому що Бог поклав на Нього гріхи світу, і через це Бог повинен був «відвернутися» від Ісуса. Відчуваючи тягар гріха, Ісус єдиний раз за всю вічність зазнав відокремлення від Бога. Таким чином також виповнилося пророче твердження з Псалму 21:1.

2. «Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять!» (Луки 23:34). Ті, хто розпинав Ісуса, повністю не усвідомлювали, що роблять, бо вони не знали Його як Месію. Їхнє незнання божественної істини не означає, що вони заслужили прощення, і молитва Христа під час їхніх знущань над Ним є вираженням безмежного співчуття Божественної благодаті.

3. «Запевняю тебе: сьогодні ти будеш зі Мною в раю!» (Луки 23:43). Цим твердженням Ісус переконує одного з розіп’ятих на хресті злочинців, що той потрапить з Ним на небеса, коли помре. Це право було надане, тому що перед самою смертю злочинець виразив свою віру в Ісуса, визнавши Його (Луки 23:42).

4. «Отче, у Твої руки передаю Свій дух!» (Луки 23:46). Ісус добровільно віддає Свою душу Отцеві, вказуючи на те, що Він помирає і що Бог приймає Його жертву. Він «приніс Себе, непорочного, Богові» (Євреям 9:14).

5. «Жінко, ось твій син!» і «Ось твоя мати!». Коли Ісус побачив Свою матір, яка стояла біля хреста з апостолом Іваном, Його улюбленим учнем, Він передав опіку про Свою матір Іванові. З того часу Іван узяв її до себе додому (Івана 19:26-27). У цьому вірші Ісус, найбільш співчутливий Син, забезпечує опіку для Своєї земної матері після Його смерті.

6. «Прагну!» (Івана 19:28). Ісус виконав месіанське пророцтво з Псалму 68:22: «Дали мені в їжу жовч, і в моїй спразі мене напоїли оцтом». Сказавши, що хотів пити, Ісус спонукав римських охоронців дати Йому оцет, як це було прийнято під час розп’яття, виконавши цим пророцтво.

7. «Звершилося!» (Івана 19:30). Останні слова Ісуса означали, що Його страждання закінчилися, і всі діла, доручені Йому Отцем – проповідувати Євангеліє, творити чудеса та досягти вічного спасіння для Свого народу – були виконані. Борг за гріх було сплачено.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Це сім висловів, які Ісус Христос проголосив на хресті?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries