settings icon
share icon
Запитання

Як зробити повторний шлюб успішним згідно з Біблією?

Відповідь


Авраам – єдина людина, повторний шлюб якої (після смерті дружини) конкретно згадується в Біблії (Буття 25:1), але інформації про те, яким був цей шлюб, ми не знаходимо. У Святому Письмі ніде конкретно не розповідається про людей, що повторно одружувалися після розлучення. Але незалежно від того, чи слідує повторний шлюб за розлученням або смертю подружжя, існують біблійні принципи, які безперечно стосуються забезпечення його успіху.

Чи перший, чи другий, чи навіть третій шлюб, чоловіки мають самовіддано любити своїх дружин (Ефесянам 5:25), а дружини – великодушно підкорятися своїм чоловікам (Ефесянам 5:22). Чоловік і його дружина мають розглядати шлюб як постійний та нерозривний, поки смерть не розлучить їх (Матвія 19:6). Їм слід любити одне одного, прощати, а також прагнути поважати й розуміти (Ефесянам 5:33; 1 Петра 3:7).

Часто результатом повторних шлюбів є змішані сім’ї – уже лише цей фактор може завдати значного стресу. Принцип «залишити й пристати» є вкрай важливим. Шлюб повинен мати пріоритет над усіма іншими сімейними стосунками, оскільки тільки в шлюбі дві людини – одне тіло. Конфлікти, які часто виникають у змішаних сім’ях, мають розв’язуватися одностайно.

Дуже важливо, щоб чоловік і жінка в повторному шлюбі не порівнювати своє нове подружжя з попереднім. Це призводить лише до гіркоти, ревнощів і нереалістичних очікувань. Нове подружжя не є тією ж людиною, що й попередня, і від нього не слід цього очікувати. Незалежно від того, чи був попередній шлюб чудовим, чи жахливим, емоції і страждання не мають переноситися на повторний шлюб.

Перш за все, ключ до успішного повторного шлюбу полягає в тому, аби присвятити його Богові та просити в Нього благодаті і сили. Шлюб покликаний символізувати Христа й церкву (Ефесянам 5:29-32). Тільки через Ісуса шлюб може досягти того, що Бог бажає для нього. Крім того, в кожному шлюбі, коли виникають труднощі, пари мають звертатися за мудрими порадами до пастора та/або християнського сімейного консультанта (Притчі 15:22). Розуміння Господніх вказівок і посвячення сімейного союзу Йому – ключ до успіху будь-якого шлюбу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як зробити повторний шлюб успішним згідно з Біблією?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries