settings icon
share icon
Запитання

Що таке Другий прихід Ісуса Христа?

Відповідь


На Другому приході Ісуса Христа основана впевненість віруючих у тому, що Бог контролює все навколо і виконує обітниці та пророцтва, дані в Його Слові. При Своєму Першому приході Ісус Христос зійшов на землю у Віфлеєм як дитина, відповідно до пророцтва. Своїм народженням, життям, служінням, смертю і воскресінням Він виконав багато пророцтв про Месію. Тим не менше, існують й інші пророцтва про Месію, які не виконались дотепер. Таким чином, при Другому приході Христос повернеться, щоб здійснилися ці невиконані пророцтва.

Під час Свого Першого приходу Ісус був страждаючим слугою; при Своєму Другому приході Він буде Царем-переможцем. При Своєму Першому приході Ісус з’явився у найбільш скромному оточенні; але при Другому Він з’явиться з військами небесними довкола Нього. Але пророки Старого Заповіту не проводили такої різниці між двома приходами. Це помітно з таких текстів, як Ісаї 7:14; 9:6-7 і Захарії 14:4. У результаті враження, що пророцтва говорили про двох різних осіб, багато юдейських дослідників вірили в існування страждаючого Месії і Месії-переможця. Але вони не могли усвідомити, що один і той же Месія виконає обидві ці ролі. Ісус виконав роль страждаючого слуги (Ісаї, 53 розділ) під час Свого Першого приходу, і Він же виконає роль Захисника Ізраїлю і Царя при Другому приході. У текстах Захарії 12:10 та Об’явлення 1:7, де описується ця славна подія, згадується розп’ятий Ісус. Ізраїль, а з ним і весь світ, шкодуватимуть про те, що не прийняли Месію першого разу, коли Він прийшов.

Коли Ісус вознісся на Небо, ангели об’явили апостолам: «Галілейські мужі, – чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!» (Дії 1:11). У книзі пророка Захарії 14:4 місцем Другого приходу визначається гора Оливна. Євангеліє від Матвія 24:30 проголошує: «І того часу на небі з’явиться знак Сина Людського, і тоді „заголосять всі земні племена”, і побачать вони „Сина Людського, що йтиме на хмарах небесних” із великою потугою й славою». Послання до Тита 2:13 описує Другий прихід як «з’явлення слави».

У найдрібніших деталях про Другий прихід говориться в Об’явленні 19:11-16: «І побачив я небо відкрите. І ось білий кінь, а Той, Хто на ньому сидів, зветься Вірний і Правдивий, і Він справедливо судить і воює. Очі Його – немов полум’я огняне, а на голові Його – багато вінців. Він ім’я мав написане, якого не знає ніхто, тільки Він Сам. І зодягнений був Він у шату, покрашену кров’ю. А Йому на ім’я: Слово Боже. А війська небесні, зодягнені в білий та чистий вісон, їхали вслід за Ним на білих конях. А з Його уст виходив гострий меч, щоб ним бити народи. І Він пастиме їх залізним жезлом, і Він буде топтати чавило вина лютого гніву Бога Вседержителя! І Він має на шаті й на стегнах Своїх написане ймення: „Цар над царями, і Господь над панами”».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке Другий прихід Ісуса Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries