settings icon
share icon
Запитання

Чи буде другий шанс на спасіння після підхоплення?

Відповідь


Чи буде другий шанс на спасіння після підхоплення?

Відповідь: Деякі дослідники Біблії вважають, що жодних шансів на спасіння після підхоплення не буде. Однак у Біблії ніде про це не говориться і навіть немає натяку на таке. Багато людей прийдуть до Христа під час періоду горя. 144000 свідків цієї доби з євреїв (Об’явлення 7:4) стануть віруючими. Якщо ніхто не зможе прийти до Христа під час періоду горя, то чому з Ним будуть люди, страчені за свою віру (Об’явлення 20:4)? Жодний текст зі Святого Письма не заперечує того, що люди матимуть шанс на спасіння після підхоплення. Навпаки, у багатьох уривках ідеться про зворотне.

Інші вважають, що люди, які почули Євангеліє та відкинули його до підхоплення, не зможуть спастися. Спасуться під час горя лише ті, хто ніколи не чув Євангелія до підхоплення. Доказом на користь цієї думки є текст із 2 Солунянам 2:9-11, де говориться, що антихрист буде творити чудеса, щоб обманути тих, «які гинуть», і що Сам Бог пошле «їм дію омани», щоб зміцнити їх у невірі. На це є наступна причина – «бо любові до правди вони не прийняли, аби спастися» (в. 10; тут і далі – Четвертий переклад Українського Біблійного Товариства). Найімовірніше, що ті, хто відкинув Євангеліє до підхоплення, так і залишаться без спасіння. І антихрист спокусить багатьох (Матвія 24:5). Але відкидати «любов до правди» можуть не тільки люди, які чули Євангеліє до підхоплення. Це може робити будь-хто, хто повністю відкидає Боже спасіння в будь-який час. Отже, у Святому Письмі немає жодних чітких доказів, що підтримують дану позицію.

В Об’явленні 6:9-11 говориться про тих, кого буде вбито під час горя «за Боже Слово і за свідчення, яке вони мали». Ці мученики усвідомлять, що відбувається, під час горя, повіривши в Євангеліє та закликаючи інших покаятися й увірувати. Антихрист і його прихильники не терпітимуть поширення Євангелія та вб’ють їх. Усі ці мученики є людьми, що жили до підхоплення, але повірили пізніше. Отож, повинна існувати можливість із вірою прийти до Христа після підхоплення.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи буде другий шанс на спасіння після підхоплення?
© Copyright Got Questions Ministries