Що означає мати спалене сумління?


Запитання: Що означає мати спалене сумління?

Відповідь:
Біблія говорить про спалене сумління в 1 Тимофію 4:2. Сумління є закладеною Богом усередині кожного з нас моральною свідомістю (Римлянам 2:15). Якщо сумління «спалене», то це означає, що воно стало нечутливим. Таке сумління не «функціонує» належним чином; «духовна рубцева тканина» неначе послабила відчуття правильного й неправильного. Подібно до того, як обпалена тавром шкіра тварини стає несприйнятливою до болю, так і серце людини стає нечутливим до докорів сумління.

Павло визначає тих, чиє сумління спалене, в 1 Тимофію 4:1-2: «А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних і наук демонів, хто в лицемірстві говорить неправду, і спалив сумління своє». Із цього уривку ми дізнаємося про три речі щодо псевдовчителів, які зводять у відступництво інших людей: 1) вони – оповісники злих духів, які проголошують «науки демонів»; 2) вони є лицемірними брехунами, що носять маску святості, проте сповнені омани; 3) вони нечесні, оскільки їхнє сумління спалене. Це багато чого пояснює. Чому псевдовчителі можуть безсоромно обманювати й поширювати брехню без докорів сумління? Тому що їхнє сумління спалене. Вони просто не відчувають, що вводити в оману – неправильно.

Раніше в тому ж посланні Павло говорить про «добре сумління», на відміну від спаленого: Бог здійснює Свої задуми через віру, а для цього потрібна наявність любові «від чистого серця, і доброго сумління, і нелукавої віри» (1 Тимофію 1:4-5). Добре сумління здатне відрізнити правильне від неправильного і є вільним від почуття провини. Людина з чистим сумлінням зберігає свою цілісність. Вона насолоджується спілкуванням з тими, хто живе «в світлі, як Сам Він [Ісус] у світлі» (1 Івана 1:7). Така людина ніколи не піддасться сатанинській омані. Замість того, щоб слідувати за відступниками, вона провадитиме «добру війну, маючи віру та добре сумління» (1 Тимофію 1:18-19).

У книзі Приповістей 6:27 ставиться риторичне питання щодо наслідків перелюбства: «Чи візьме людина огонь на лоно своє, – і одіж її не згорить?». Перефразуємо це питання щодо хибного вчення: «Чи може відступник поширювати огидну брехню пекла, не спаливши власне сумління?».

English
Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає мати спалене сумління?

Дізнайтеся, як ...

Провести вічність із БогомОтримати прощення від Бога