settings icon
share icon
Запитання

Що означає мати спалене сумління?

Відповідь


Біблія говорить про спалене сумління в 1 Тимофію 4:2. Сумління є закладеною Богом усередині кожного з нас моральною свідомістю (Римлянам 2:15). Якщо сумління «спалене», то це означає, що воно стало нечутливим. Таке сумління не «функціонує» належним чином; «духовна рубцева тканина» неначе послабила відчуття правильного й неправильного. Подібно до того, як обпалена тавром шкіра тварини стає несприйнятливою до болю, так і серце людини стає нечутливим до докорів сумління.

Павло визначає тих, чиє сумління спалене, в 1 Тимофію 4:1-2: «А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних і наук демонів, хто в лицемірстві говорить неправду, і спалив сумління своє». Із цього уривку ми дізнаємося про три речі щодо псевдовчителів, які зводять у відступництво інших людей: 1) вони – оповісники злих духів, які проголошують «науки демонів»; 2) вони є лицемірними брехунами, що носять маску святості, проте сповнені омани; 3) вони нечесні, оскільки їхнє сумління спалене. Це багато чого пояснює. Чому псевдовчителі можуть безсоромно обманювати й поширювати брехню без докорів сумління? Тому що їхнє сумління спалене. Вони просто не відчувають, що вводити в оману – неправильно.

Раніше в тому ж посланні Павло говорить про «добре сумління», на відміну від спаленого: Бог здійснює Свої задуми через віру, а для цього потрібна наявність любові «від чистого серця, і доброго сумління, і нелукавої віри» (1 Тимофію 1:4-5). Добре сумління здатне відрізнити правильне від неправильного і є вільним від почуття провини. Людина з чистим сумлінням зберігає свою цілісність. Вона насолоджується спілкуванням з тими, хто живе «в світлі, як Сам Він [Ісус] у світлі» (1 Івана 1:7). Така людина ніколи не піддасться сатанинській омані. Замість того, щоб слідувати за відступниками, вона провадитиме «добру війну, маючи віру та добре сумління» (1 Тимофію 1:18-19).

У книзі Приповістей 6:27 ставиться риторичне питання щодо наслідків перелюбства: «Чи візьме людина огонь на лоно своє, – і одіж її не згорить?». Перефразуємо це питання щодо хибного вчення: «Чи може відступник поширювати огидну брехню пекла, не спаливши власне сумління?».

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає мати спалене сумління?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries