settings icon
share icon
Запитання

Що таке рятівна благодать?

Відповідь


Слово «благодать» у Біблії означає «незаслужену божественну допомогу, даровану людям для їхнього відродження або освячення» або «Боже благовоління до тих, хто його не заслуговує». Біблійна «рятівна благодать» – це благодать Господа, що спасає людину.

Святе Письмо каже, що благодать – Божа незаслужена милість – необхідна, «бо жадне тіло ділами Закону не виправдається перед Ним» (Римлянам 3:20). Єдиний спосіб отримати цю рятівну благодать – через віру у Христа: «А тепер, без Закону, правда Божа з'явилась ... А Божа правда через віру в Ісуса Христа в усіх і на всіх, хто вірує» (Римлянам 3:21-22).

Благодать веде нас до освячення – процесу, за допомогою якого Господь робить нас відповідними до образу Христа. В момент спасіння благодаттю через віру Він робить нас новими створіннями (2 Коринтянам 5:17). І Він обіцяє ніколи не залишати Своїх дітей: «Я певний того, що той, хто в вас розпочав добре діло, виконає його аж до дня Христа Ісуса» (Филип'янам 1:6).

Ми не маємо нічого, що могло би зробити нас достойними перед Богом (Римлянам 3:10-11); ми не володіємо «рятівною благодаттю». Будучи абсолютно неприйнятними для Господа, ми запитуємо разом з учнями Ісуса: «Хто ж тоді може спастися?». Його відповідь заспокоює: «Неможливеє людям – можливе для Бога!» (Луки 18:26-27). Спасіння – це справа Господа. Він дарує нам благодать. Наша «рятівна благодать» – це Сам Христос. Нас спасає Його подвиг на хресті, а не наші заслуги.

Приємно думати, що своєю вірою ми трохи допомагаємо власному спасінню. Зрештою, заслуги Христа мають бути застосовані до нас завдяки вірі, і схоже, що наша віра походить від нас. Але в посланні до Римлян 3:10-12 говориться, що ніхто з нас не шукає Господа. В Ефесянам 2:8 написано: «Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий». У посланні до Євреїв 12:2 сказано, що Ісус є Начальником і Виконавцем нашої віри. Божа рятівна благодать – це Його дар. Навіть наша здатність прийняти цю благодать – це також Його дар.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке рятівна благодать?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries