settings icon
share icon
Запитання

Що таке сатанізм?

Відповідь


Дати визначення сатанізму нелегко. Існує декілька «видів» сатанізму. На відміну від християн, сатаністи не можуть дійти згоди за деякими ключовими принципами. Християни можуть мати розбіжності в поглядах чи розумінні деяких уривків Біблії, але вони вважають, що існує один загальний головний принцип: Ісус – Син Божий, Який заплатив за наші гріхи, померши на хресті, і воскрес із мертвих. Сатаністи сперечаються між собою навіть про те, чи існує сатана та чи слід йому поклонятися. Насправді, вони є групою загублених людей, пов'язаних брехнею. Слова в Івана 8:44 вдало описують сатаністів: «Ваш батько – диявол, і пожадливості батька свого ви виконувати хочете. Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зі свого, – бо він неправдомовець і батько неправді».

Саме через цю брехню в сатанізмі існує багато ідеологій. Деякі дії сатаністів є загальними, але єдність між ними спостерігається радше в ритуалах, ніж у базовій системі вірувань. Сатаністи роблять певні речі – їм не обов'язково вірити в них.

Більшість сатаністів, прихильників диявола, дияволістів, люциферистів і членів церкви сатани стверджують, що їхні вірування походять від сатанізму ЛаВея, названого за іменем Антона ЛаВея, автора «Сатанинської біблії» та засновника першої сатанинської церкви. ЛаВей імовірно заснував першу церкву сатани у 1966 році. Як самопроголошений авторитет в усіх питаннях зла, він почав читати щотижневі лекції, збираючи по $2 з кожного відвідувача. Так і виникла церква сатани.

Головним, що об'єднує всі види сатанізму, є потурання плоті. Всі форми сатанізму стверджують, що життя існує для того, щоб споживати, і що егоїзм є чеснотою. Деякі сатаністи вважають, що життя існує тільки тут, на землі. Отже, ті, хто поклоняється дияволу, живуть сьогоднішнім днем, а їхнє кредо – ненажерливість і розпуста.

Сатанізм заявляє про свою вірність сатані, незважаючи на те, що деякі члени церкви сатани вважають, що немає ні Бога, ні диявола. Більшість прихильників сатанинської церкви також не вірить у те, що їхні гріхи можуть бути викуплені, – навпаки, кожна людина повністю відповідальна за своє життя. Однак вони моляться сатані під час ритуалів, просячи про те, щоб його влада виявлялася в їхньому житті. Таке мислення вказує на вплив обману на їхню філософію. Для сатани немає значення, чи вірять сатаністи в нього, чи ні. Кінцевим результатом є те, що їхні душі поневолені ним, і без втручання Божої благодаті вони будуть піддані вічним мукам у пеклі.

Коротко кажучи, сатанізм може включати чи не включати поклоніння сатані, але він є свідомим рішенням НЕ ПОКЛОНЯТИСЬ єдиному істинному Богові. Римлянам 1 чітко демонструє суть і мотиви сатаністів – вони видані «на розум перевернений, – щоб чинили непристойне», вони сповнені всякого зла (в. 28-29). Людям, які були введені в оману сатаною й ведуть такий спосіб життя, важко зрозуміти, що таке Божа благодать і воля. Замість цього, вони живуть для себе.

У 2-му посланні Петра міститься застереження для тих, хто слідує за сатаною або за будь-ким іншим окрім Бога: «Вони – джерела безводні, хмари, бурею гнані; для них приготований морок темряви! Бо, висловлюючи марне базікання, вони зваблюють пожадливістю тіла й розпустою тих, хто ледве втік від тих, хто живе в розпусті. Вони волю обіцюють їм, самі бувши рабами тління» (2:17-19).

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке сатанізм?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries